В уряді розповіли, що буде з виплатами військових після індексації пенсій

Автор: Марченко Любов

У березні в Україні очікується індексація пенсій – наймасштабніше, і єдине цього року, підвищення виплат пенсіонерам. При цьому пенсії підвищать понад 10 мільйонам громадян. Цьогоріч уряд вирішив відступити від закону та підвищити виплати навіть тим пенсіонерам, яким зазвичай їх не індексують разом із усіма.

В уряді розповіли, що буде з виплатами військових після індексації пенсій - today.ua

Чому урядом ухвалено таке рішення, і чи буде індексація пенсій військових, розповіла в ефірі телемарафону голова Мінсоцполітики Оксана Жолнович.

Минулими роками в березні не індексували пенсій громадянам, яким було призначено пенсійні виплати за спецзаконами (до них входили і військові пенсіонери), а також тим, хто отримує мінімальну пенсію.
Зокрема, отримувачам мінімальної пенсії підвищували виплати разом із підвищенням прожиткового мінімуму. Однак цьогоріч через високу інфляцію вирішено було відступити від цих правил і підвищити виплати практично всім пенсіонерам.

"Цього року інфляція значно "з'їла" доходи наших громадян. Тому ми працюємо над тим, щоб забезпечити всім категоріям підвищення на 20% пенсії, навіть тим, у кого вона найменша. Військовим пенсіонерам також", - пояснила Жолнович.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

В уряді розповіли, що буде з виплатами військових після індексації пенсій

Пенсії індексують на 20%

Це дуже високий відсоток індексації. Такого ще не було з того часу, як в Україні було ухвалено закон про індексацію пенсій. Однак це не означає, що всі пенсії автоматично зростуть на 20%. Індексація торкнеться лише розрахункової пенсії, тобто пенсії без доплат, надбавок та інших сум, якими зазвичай обростає розрахункова пенсія. Тому реальне підвищення виплат майже в усіх буде меншим.

Водночас, максимальний розмір індексації пенсій становитиме 1500 гривень. У деяких громадян із високими пенсіями за розрахунками могли б вийти і вище. Та уряд вирішив обмежити цього року стелю індексації. А найменші надбавки, по 100 гривень, отримають "молоді" пенсіонери, яким пенсія була призначена з 2020 по 2022 рік.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"У середньому доплата до пенсій становитиме від 400 до 700 грн залежно від категорії", - повідомила чиновниця.

Нагадаємо, у ПФУ роз'яснили, як здійснюють перерахунок пенсій працюючим громадянам. При перерахунку можуть врахувати не весь стаж, накопичений пенсіонером з дня попереднього оновлення пенсії.