Today.ua

У Польщі змінили дату, з якої біженцям запроваджують плату за проживання

У Польщі запроваджують плату за проживання українських біженців, які перебувають у місцях колективного розміщення. Стягувати з біженців часткову оплату за їхнє перебування в Польщі мали розпочати з 1 березня. Однак тепер цю дату вирішили перенести.

З якої дати стартуватиме оплата за проживання, скільки потрібно буде платити і хто має право її не вносити, розповіло видання ukrayina.pl.

Незважаючи на те, що багато біженців з України вже знайшли собі в Польщі гідну роботу та орендоване житло, 80 тисяч наших співгромадян все ще мешкають у місцях колективного розміщення. Саме для них вводять плату за проживання. Відповідну поправку до закону було прийнято польським Сеймом 14 грудня 2022 року.

Таким чином, біженці, які перебувають у місцях колективного розміщення понад 120 днів, мають з 1 березня оплачувати половину вартості свого проживання. А з 1 травня вони будуть зобов'язані покривати 75% витрат на своє проживання. Щоправда, 75% потрібно буде платити лише тим, хто перебуває у Польщі вже понад 180 днів.

Однак тепер сенатори хочуть перенести ці дати на місяць: на 1 квітня та на 1 червня.

Вони вважають, що багато людей, які не зможуть оплачувати своє проживання у Польщі, будуть змушені повернутися на батьківщину. Але в Україні також багато хто з них втратив свої домівки. До того ж їм доведеться повертатися в країну, де є великі ризики відключення електроенергії, води, тепла та інших комунальних послуг. Тому польські політики вирішили пом'якшити українцям цей удар, зсунувши термін запровадження плати на місяць. Щоби люди почали заново облаштовувати свій побут, коли настане тепло.

Крім того, для соціально вразливих категорій населення проживання у Польщі, як і раніше, залишатиметься безкоштовним. До таких категорій відносяться:

Таким чином, оплачувати своє проживання будуть змушені лише люди працездатного віку, які можуть знайти роботу і забезпечувати себе самі.

Нагадаємо, Польща пропонує українським жінкам навчання сучасним цифровим спеціальностям. Це полегшить їм процес працевлаштування у будь-якій країні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ