Today.ua

У Польщі запровадили нові правила для заробітчан: на що слід звернути увагу

Заробітчани в Польщі матимуть більше можливостей. Сусідна країна подбала про те, щоб працівники з України та інших країн затримувалися в ній якомога довше. Польща змінила правила перебування українців та інших заробітчан на території країни.

Зокрема, іноземним працівникам спростили процедуру отримання "карти побуту", що даватиме їм більше маневру під час працевлаштування та збільшить їхні шанси знайти гарну роботу.

Як було досі, і як буде тепер

Про поправку до закону, яка суттєво полегшує працевлаштування заробітчан у Польщі, розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

"Карта побуту" – це тимчасовий дозвіл на проживання для заробітчан, який дозволяє їм перебувати на території Польщі без оновлення робочої візи. Досі було так, що при зміні роботодавця чи навіть місця роботи у того ж роботодавця заробітчанин був змушений наново подавати документи на отримання картки побуту. Нерідко ця бюрократична процедура затягувалась на півроку, а то й на рік, хоча згідно із законом, таке рішення має прийматися за 2 місяці. Через це, боячись втратити роботу в Польщі, люди змушені були погоджуватися на будь-які умови праці. По суті, норма, яка існувала досі, прив'язувала людину до одного місця роботи, роблячи її залежність від польського роботодавця майже кріпосницькою.

Тепер, при зміні місця роботи не потрібно буде заново оформлювати карту побуту. Тобто, по суті, людина зможе вільно змінювати місце роботи і легально працевлаштовуватись. Звичайно, це робить заробітчан конкурентнішими на польському ринку праці і, можливо, змусить роботодавців більше їм платити.

Однак Польща, як і інші європейські країни, зараз відчуває гостру нестачу робочих рук, і вона буде змушена погодитись на такі умови. Власне, і поправки до закону вносилися з такою метою, щоби мотивувати заробітчан затримуватись у Польщі.

"Люди будуть менше прив'язані до роботодавця, і це збільшить їхні можливості у пошуку нових місць праці", - каже Воскобійник.

Заробітчан попереджають про шахраїв, які орудують на ринку праці

При цьому він попереджає заробітчан про можливі шахрайства, які процвітають на міжнародному ринку праці. Для того, щоб звести їх до мінімуму, він радить дотримуватись двох правил:

Нагадаємо, українські заробітчани збільшили суму грошових переказів із Польщі до України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ