У Польщі ухвалили закон про дистанційну роботу: що зміниться для українських біженців

Автор: Марченко Любов

У Польщі дистанційна робота відтепер отримала гарантії та перебуває під захистом закону. Права та обов'язки найманих працівників, які працюють дистанційно, тепер визначено законодавчо. Закон також передбачає обов'язки та права роботодавців, які мають віддалених працівники.

У Польщі ухвалили закон про дистанційну роботу: що зміниться для українських біженців - today.ua

Відповідні зміни, що стосуються дистанційної роботи, внесені до Трудового кодексу та набули чинності з 7 квітня 2023 року.

У польському уряді наголошують на важливості прийнятих законів, оскільки дистанційна робота охоплює дедалі більші сфери діяльності. Особливого поширення вона набула з початком епідемії коронавірусу. Тому її визнання та врегулювання на законодавчому рівні – це вимога часу.

"Це наша відповідь на зміну тенденцій та потреб найманих працівників та роботодавців, які почали використовувати такий формат, що став поширеним в умовах пандемії... Віддалена робота - це додаткові можливості, особливо для мешканців малих містечок", - наголосила міністр з питань сім'ї та соціальної політики Марлена Малаг.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Вона також зауважила, що завдяки формату віддаленої роботи люди зможуть більше часу проводити зі своїми сім'ями, маючи можливість заробляти гроші і не випадати із соціуму.

Дистанційна робота може бути як основною, так і допоміжною. Крім того, закон передбачає як повністю дистанційний, так і гібридний формат роботи.

У Польщі ухвалили закон про дистанційну роботу: що зміниться для українських біженців

Водночас, працівники, які трудяться дистанційно, будуть зобов'язані погоджувати з роботодавцем місце, де вони перебувають. Причому таку норму затверджено як в інтересах роботодавця, так і в інтересах самого працівника. Наприклад, роботодавець може оплачувати працівникові вартість електроенергії, яку той витратив на виконання своїх обов'язків.

Крім того, законодавчо закріпили такі норми:

  • можливість перейти на дистанційну роботу у разі надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру (епідемії, пожежі, повені, техногенної аварії);
  • право працівника трудитись у дистанційному форматі до 24 днів на рік, попередньо погодивши формат і тривалість такої роботи з роботодавцем;
  • право перейти на дистанційний формат роботи батькам, які мають дітей до 4 років, а також працівникам, які доглядають хворого родича, та вагітним жінкам.

Як зміни до Трудового кодексу вплинуть на українських біженців?

Українців, які працюють у польських компаніях, в тому числі у віддаленому чи гібридному форматі, всі нововведення стосуватимуться безпосередньо. Адже вони працюють у польському законодавчому полі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тих, хто працює дистанційно в українських компаніях, цей закон ніяк не повинен торкнутися, оскільки для них діють норми і правила, прийняті в Україні.

Нагадаємо, у Польщі з'явилося 12 безкоштовних медичних послуг для українських біженців.