У Польщі очікують стрибка цін на продукти: стало відомо, скільки коштуватиме хліб

Автор: Марченко Любов

Наша найближча сусідка Польща на сьогодні дала притулок близько 2,3 мільйона українців. Причому майже мільйон із них мають статус біженців. Тому вартість товарів у Польщі турбує українців не менше, ніж ціни у рідній країні. А тим часом, ціни на продукти в Польщі вже незабаром рвонуть угору.

У Польщі очікують стрибка цін на продукти: стало відомо, скільки коштуватиме хліб - today.ua

Про це попереджає голова Зернової та кормової палати, представник руху "Польща 2050" Моніка Пйонтковська в інтерв'ю, яке вона дала RMF FM.

Різкого стрибка цін на продукти слід очікувати вже у першому кварталі 2023 року, каже експерт. Вартість їжі в Польщі неабияк зросла ще торік. Її зростання склало 23%. А цьогоріч ця тенденція не тільки не перерветься, а ще й зміцніє, прогнозує пані Пйонтковська.

Особливо потужний ривок цін слід очікувати перед великодніми святами. Виробники вкладуть у нову вартість товару і зростання цін на сировину, і подорожчання енергоносіїв, і високий попит на їжу.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

"Перед Великоднем це зростання прискориться, що пов'язано з підвищенням цін на енергоносії та газ. Зростання може становити від 30 до 35 відсотків. Буханець хліба може коштувати 8 злотих. У супермаркетах ціни на хліб будуть вищими", - каже експертка.

Якщо зважити на те, що один польський злотий коштує 8,41 гривні, то вартість буханця хліба в Польщі зросте до 70 і вище гривень на наші гроші.

У Польщі очікують стрибка цін на продукти: стало відомо, скільки коштуватиме хліб

При цьому дефіциту продуктів у магазинах не буде. Однак багато товарів стануть важкодоступними навіть для поляків, не кажучи вже про українських біженців, які не знайшли собі в Польщі роботу або не можуть працювати та змушені виживати на фінансову допомогу від польського уряду.

"Хоча продовольство буде наочно, його доступність для певних верств населення може опинитися під загрозою. Саме через високі ціни", - прогнозує експертка.

При цьому Моніка Пйонтковська зауважила парадоксальний факт: глобальні ціни на зерно знижуються, але при цьому ціни на корми зростають. Втім, у цьому немає нічого дивного, якщо зважити на те, що через інфляцію польські роботодавці змушені підвищувати зарплату своїм працівникам. А переробка сировини потребує високих витрат на енергоносії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тому проживання в Польщі, яке ще нещодавно було набагато дешевшим, ніж в інших країнах ЄС і доступним за ціною для середньостатистичного українця, тепер може виявитися для наших громадян надто дорогим. І вони будуть змушені повертатися до України. Хоча навряд чи з нинішнім безробіттям і війною життя в Україні виявиться солодшим.

Нагадаємо, українці можуть потрапити в халепу з працевлаштуванням у Польщі. Щоби цього уникнути, слід шукати лише легальну роботу.