В ООН оцінили пенсії українців, розповівши, як можна виправити ситуацію. В Організації об'єднаних націй вважають, що українців можна позбавити від злиденної старості, якщо поряд із ненакопичувальною пенсійною схемою ввести накопичувальну. Тобто, фактично якомога швидше запроваджувати накопичувальну пенсійну схему.
Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет вважає, що в Україні занадто багато людей виявилося "за бортом" пенсійних виплат. До таких вона відносить фрілансерів, людей, які офіційно не працевлаштовані, а також жінок, які займаються вдома доглядом за кимось із членів сім'ї.
При цьому вона також зазначила, що проблема пенсійного забезпечення для України стоїть надзвичайно гостро через те, що в нашій країні люди пенсійного віку становлять більше чверті населення. Причому дві третини літніх людей - це жінки, які отримують пенсію в середньому на 30% меншу, ніж чоловіки. Зрештою, вони виявляються у ще більш жалюгідному стані, ніж пенсіонери-чоловіки. Як не парадоксально, це пов'язано і з тим, що жінки в середньому живуть довше за чоловіків. А отже, багато з них у старості залишаються самотніми, і єдиним джерелом існування для них стає їхня жалюгідна пенсія. Особливо важко доводиться в старості жінкам, які все життя доглядали за членами своєї родини, не мали офіційної роботи, і тепер опинилися на межі виживання.
Якби вони мали можливість свого часу брати участь в накопичувальній пенсійній системі, то і на старості не зіткнулися б віч-на-віч із такими проблемами.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Тому ООН вважає, що в Україні потрібно негайно впроваджувати, поряд з існуючою пенсійною системою, систему накопичувальних пенсій.
"У найближчі роки населення України буде ще більше старіти, і реформа сьогодні важлива і своєчасна. Пенсії повинні забезпечувати гідний рівень життя і відповідати зростанню потреб людей в допомозі по мірі їхнього старіння. З досвіду інших країн ми знаємо, що це може дати можливість людям похилого віку зберегти свою незалежність і допомогти їм залишитися поза інтернатськими закладами тривалого догляду ", - підкреслила Мішель Бачелет.
Нагадаємо, при цьому підприємці заявляють, що вони не готові платити за своїх працівників додаткові пенсійні відрахування в накопичувальний пенсійний фонд. Вони попереджають, що якщо їх змусять це робити, то ряди працівників тіньової сфери можуть вирости.