В ООН попереджають про всесвітній голод через війну в Україні

В Організації Об'єднаних Націй говорять про глобальні наслідки війни в Україні. Якщо військові дії в нашій країні не припиняться найближчим часом, весь світ зіткнеться з величезною продовольчою проблемою. Всесвітній голод через скорочення постачання продовольства стане реальністю.

В ООН попереджають про всесвітній голод через війну в Україні - today.ua

Про це написав у своєму Twitter генсек ООН Антоніу Гутерреш.

"Війна в Україні вже порушує ланцюжки постачань і викликає стрімке зростання цін на пальне, продукти харчування і транспорт. Ми повинні зробити все можливе, щоб запобігти урагану голоду та краху глобальної продовольчої системи", - пише Гутерреш.


Днем раніше на сайті управління верховного комісара ООН з прав людини була опублікована заява спеціального доповідача ООН з питань щодо права на харчування Майкла Фахрі. У ньому йдеться, що Росія, вторгнувшись в Україну, наразила на ризик голодної смерті мільйони людей у багатьох країнах світу.

"Військовий напад на Україну має бути зупинено негайно, перш ніж це спричинить глибокі глобальні і довгострокові наслідки для продовольчої безпеки кожного", – йдеться у заяві Майкла Фахрі.

Через те, що між Росією та Україною триває війна, Україна не зможе вчасно і в повному обсязі провести посівну, що позначиться на обсягу та якості майбутнього врожаю. Водночас і Росія не зможе повною мірою провести комплекс весняно-польових робіт. Це призведе до того, що Україна і Росія скоротять експортні постачання зерна. А тим часом, ці дві країни входять до п'ятірки найпотужніших світових експортерів зерна.

Насамперед, голод може спалахнути у таких країнах як Єгипет, Туреччина, Іран і Бангладеш. Адже понад 60% зерна вони імпортують саме з України і Росії. Крім того, сильно залежать від постачання зерна з цих двох країн Ліван, Туніс, Ємен, Лівія і Пакистан.

Україна також є найбільшим світовим експортером олії. І світ уже відчуває дефіцит цього продукту.

Крім того, на думку Майкла Фахрі, проблеми з продовольством відчує не лише Україна, яка зараз позбавлена можливості засіяти частину своїх орних земель, але й Росія, яка через економічні санкції та величезну витрату грошей на війну також не зможе зосередитись на посівній.

Нагадаємо, фахівці назвали продукти, які пригнічують почуття голоду і можуть довго зберігатись без холодильника.

ДЖЕРЕЛОgordonua