В обмінниках тепер можна купити долари зі знижкою від їхньої номінальної вартості

У деяких обмінних пунктах тепер можна купити долари нижче за їхню номінальну ціну. Обмінники змушені продавати долари зі знижкою через те, що клієнти не хочуть брати їх за номінальною вартістю.

В обмінниках тепер можна купити долари зі знижкою від їхньої номінальної вартості - today.ua

На умови продажу валюти, що змінилися, масово скаржаться власники і персонал обмінних пунктів.

Після того, як Нацбанк заборонив обмінним пунктам брати при обміні комісію за долари старого зразка або просто за валюту із незначними слідами зношення, українці почали масово збувати в обмінниках застарілі купюри, тобто ті, що надруковані до 1996 року.

Однак при купівлі валюти громадяни відмовляються купувати застарілі банкноти, віддаючи перевагу новим із захисною смужкою та всіма іншими атрибутами. Таким чином, складається ситуація, коли банкноти начебто й не зіпсовані нічим, проте брати їх не хочуть.

В обмінниках тепер можна купити долари зі знижкою від їхньої номінальної вартості

Причому буває так, що кількість куплених за день у населення старих банкнот сягає критичної маси. У таких випадках обмінникам доводиться знижувати ціну на застарілі банкноти нижче від номіналу.

"Якщо за день в одну точку накидають десять тисяч [старих] доларів - а ця сума, плюс-мінус, відповідає реальному денному обороту, - на які не буде попиту, то цю точку можна буде закривати. Обмінник не зможе працювати на продаж день, два, чотири", – розповів заступник директора однієї із мережі обмінних пунктів.

Таким чином, зараз у деяких обмінниках можна купити долар, наприклад, по 36,5 грн замість 36,8 грн. Причому навіть за такою зниженою ціною покупці беруть застарілу валюту неохоче.

Нагадаємо, українцям розповіли, що потрібно робити, якщо банк відмовляється брати купюри старого зразка.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel