Цьогоріч багато українців не зможуть вийти на пенсію в 60 років

Для багатьох українців, які досягли цьогоріч пенсійного віку, пенсія у 60 років залишиться заповітною мрією. Вони не зможуть вчасно вийти на відпочинок.

Цьогоріч багато українців не зможуть вийти на пенсію в 60 років - today.ua

Чому так може статися, нагадало видання napensii.

Є дві основні умови виходу на пенсію: досягнення пенсійного віку та наявність необхідного страхового стажу. Якщо з першою умовою в усіх рано чи пізно складається, то з другою - пощастило не всім. Хоча у багатьох стаж роботи вимірюється не двома і навіть не трьома десятиліттями.

Проте стаж стажу – різниця. Справа в тому, що для виходу на пенсію цьогоріч потрібно мати щонайменше 29 років страхового стажу. А він може бути значно меншим, ніж загальний трудовий стаж. Адже страховий стаж – це період роботи, під час якого за працівника сплачувалися податки і, найголовніше, сплачувався єдиний соціальний внесок, з якого і здійснюються пенсійні виплати. Цьогоріч багато українців не зможуть вийти на пенсію в 60 років І якщо в якийсь період ви працювали неофіційно, і в цей час за вас ніхто не платив ЄСВ, то ці роки можна викреслити зі страхового, а отже, з пенсійного стажу.

Ще один неприємний момент: якщо вам цьогорыч не вистачило усього рік страхового стажу, щоби вийти на пенсію в 60, то й наступного року, коли вам буде 61, ви не зумієте "наздогнати" пенсію, адже в 2023 вже потрібно буде мати 30 років страхового стажу, щоби вийти на пенсію.

Тоді вам залишається ще один варіант – піти на пенсію у 2025 році, коли вам буде 63, якщо на той момент у вас буде накопичено хоча би 22 роки страхового стажу. А якщо й тоді стажу не вистачить, то залишається ще одна спроба – піти на пенсію у 65 років. Щоби піти на пенсію в 65 у 2027 році, достатньо буде мати 15 років страхового стажу.

Нагадаємо, деяким українцям під час розрахунку пенсії не включатимуть стаж роботи під час війни.

ДЖЕРЕЛОnapensii.ua