Цьогоріч українці платитимуть податки на подарунки: за що і скільки грошей доведеться віддати

Відповідно до Податкового кодексу, українцям цьогріч доведеться сплачувати податки із подарунків. Оподаткуванню підлягають усі подарунки, які дорожчі за 1625 гривень.

Цьогоріч українці платитимуть податки на подарунки: за що і скільки грошей доведеться віддати - today.ua

Про це громадянам нагадав молодший юрист юридичної компанії "Тарасов і партнери" Андрій Журбенко.

За словами Журбенка, не за всі подарунки треба сплачувати податки. Податком обкладаються ті презенти, вартість яких перевищує чверть мінімальної зарплати. На сьогодні це якраз становить 1625 гривень. Якщо подарунок дешевший, то нічого платити за нього не потрібно. При цьому оподаткуванню підлягають подарунки як у грошовій, так і в натуральній формі. Цьогоріч українці платитимуть податки на подарунки: за що і скільки грошей доведеться віддати Податки на подарунки сплачуються у розмірі 18% ПДФО та 1,5% військового збору. Таким чином, сумарно виходить 19,5%.

Втім, податки на подарунки доведеться сплачувати лише юридичним особам або фізособам-підприємцям (ФОП). Звичайним громадянам, найімовірніше, вдасться уникнути таких виплат.

"Якщо "звичайна" людина отримає подарунок на суму понад 1625 грн, за умови, що про такий подарунок ніхто не знає, і він ніде у податкових документах не відображений, то контролюючий орган навряд чи відстежить отримання такого подарунка", - підсумував юрист.

Нагадаємо, в Україні хочуть змусити сплачувати податки всіх таксистів. Досі сегмент власників особистих автомобілів, які займаються приватними перевезеннями, практично не охоплений оподаткуванням.

ДЖЕРЕЛОgolos.ua