Подорожчали на третину за рік: які квартири в Україні найбільше додали в ціні

В Україні безперервно зростають цінні на житло. Причому, як на первинному ринку, так і на вторинному. Втім, в одному сегменті вони приростають найбільш активно. Йдеться про квартири в новобудовах бізнес-класу.

Подорожчали на третину за рік: які квартири в Україні найбільше додали в ціні - today.ua

Наприклад, у Києві середня ціна одного квадратного метра в новобудовах бізнес-класу становить 48,8 тисячі гривень. Фахівці кажуть, що це на цілих 30% дорожче, ніж було на цей час у минулому році.

При цьому у звичайних столичних новобудовах, де зводять більш прості квартири, ціни на житло виросли тільки на 20%: з 26,5 тис. грн до 32.

СЕО компанії ENSO Раміль Мехтієв пояснює це тим, що в квартирах бізнес-класу використовується більше імпортних будматеріалів . А імпорт, у свою чергу, дорожчає через збій поставок, пов'язаний із локдаунамі і карантином.

Подорожчали на третину за рік: які квартири в Україні найбільше додали в ціні Крім того, в бізнес-класі використовуються складніші архітектурні рішення, що здорожчує вартість об'єкта як на стадії проектування, так і на стадії будівництва. Адже складні архітектурні задуми вимагають кваліфікованого втілення. А висококваліфіковані будівельники також коштують недешево. Через це ціни на житло в такому сегменті вищі і ростуть швидше.

Однак не було б активного попиту, то і не було би такої пропозиції. А вона є. Купують як для себе, так і під здачу в оренду. Все-таки на сьогодні нерухомість залишається, мабуть, найбільш стабільним об'єктом для вкладення грошей.

"Не варто також залишати поза увагою загальносвітовий тренд подорожчання житла і те, що в Україні нерухомість стала чи не головним інструментом інвестування для громадян. Це збільшує попит, що в свою чергу впливає і на ціну", - говорить експерт.

Нагадаємо, в столиці також зростає вартість оренди житла. Це пов'язано з підвищенням попиту на орендоване житло, а також зі скороченням обсягу нерухомості, яка здається в оренду.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel