У НБУ розповіли українцям про роботу банків у період довгих травневих вихідних

У НБУ розповіли про роботу банків України під час довгих травневих свят. Система електронних платежів буде працювати, але з деякими особливостями.

У НБУ розповіли українцям про роботу банків у період довгих травневих вихідних - today.ua

Уже після закінчення цього тижня українців чекають довгі травневі вихідні. На суботу, 1 травня, та неділю, 2 травня, припадають два свята - День праці і Великдень. Через те, що ці свята випадають на вихідні, українцям дають в компенсацію за них ще два вихідних - 3 і 4 травня, у понеділок і вівторок. Таким чином, українці відпочиватимуть чотири дні поспіль.

Ще одна "серія" вихідних очікує наших громадян через тиждень. Там на неділю випадає 9 травня - День перемоги. І знову ж таки, його компенсують ще одним робочим днем. Таким чином, понеділок, 10 травня, також буде для наших громадян вихідним.

Таким чином, на першу декаду травня припадає лише три робочі дні, решта сім - вихідні.

У НБУ розповіли, що система електронних платежів Нацбанку буде працювати в режимі 23/7 в усі дні: і робочі, і неробочі. Тому банки зможуть здійснювати міжбанківські платежі у будь-який день і практично в будь-який час доби. У НБУ розповіли українцям про роботу банків у період довгих травневих вихідних Але при цьому кожен банк буде сам для себе вирішувати, як йому зручніше працювати у вихідні дні, і наскільки доцільно виводити своїх людей на роботу. Тому, якщо комусь можуть у ці дні знадобитися банківські послуги, потрібно заздалегідь поцікавитися, як буде працювати його банк.

При цьому в НБУ також розповіли, що все міжбанківські платежі, які будуть здійснюватися з 1 по 4 травня, будуть проведені 5 травня. А те, що буде сплачено з 8 по 10 травня, відіб'ється 11 числом.

Нагадаємо, національний поштовий оператор "Укрпошта" також розповіла, як працюватимуть на свята її відділення. Не всі співробітники компанії будуть виходити на роботу, однак чергові відділення працюватимуть у багатьох містах.

ДЖЕРЕЛОubr