У Нацбанку розповіли про підвищення тарифів на комуналку

Під час війни в Україні не підвищуватимуть тарифи на комуналку. Вони залишатимуться незмінними принаймні до закінчення наступного опалювального сезону. Однак після закінчення війни підвищення вартості комунальних послуг буде неминучим.

У Нацбанку розповіли про підвищення тарифів на комуналку - today.ua

Про це йдеться в інфляційному звіті за липень 2022 року, оприлюдненому Нацбанком України.

У другій половині 2022 року та на початку 2023 тарифи на комуналку залишатимуться незмінними. Верховна Рада запровадила мораторій на підвищення вартості житлово-комунальних послуг.

Таким чином, до кінця періоду воєнного стану та ще протягом 6 місяців після нього в Україні забороняється підвищувати тарифи:

  • на послуги з розподілу газу;
  • на теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання);
  • на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

При цьому в Україні також зафіксовано тарифи на газ до закінчення опалювального сезону 2022-2023 років.

Тарифи на електроенергію поки що зафіксували до 31 жовтня 2022 року. У Нацбанку розповіли про підвищення тарифів на комуналку Тому найближчими місяцями коливання світових цін на енергоносії майже ніяк не вплинуть на витрати українців. Однак після закінчення війни уряд буде змушений підвищувати тарифи для населення, щоби знизити навантаження на бюджет.

НБУ прогнозує, що підвищення тарифів на комуналку розпочнеться із другого півріччя 2023 року. Їх підтягуватимуть до ринкових цін. Однак процес підвищення тарифів буде поступовим з одночасним розширенням спектра соціальної допомоги незахищеним верствам населення, прогнозують у НБУ.

До речі, саме підвищення тарифів на комуналку НБУ вважає основною рушійною силою інфляції у 2023 та 2024 роках. Нагадаємо, при цьому комунальникам дозволили у воєнний час по-іншому нараховувати плату за комуналку. Це, зокрема, стосується багатоквартирних будинків, в яких поки що не встановлено загальнобудинкових лічильників на воду і тепло, або в яких зараз немає можливості знімати показання лічильників.

ДЖЕРЕЛОnapensii.ua