У Нацбанку розповіли, як війна змінила ринок валют в Україні

Автор: Марченко Любов

З початку війни ринок валют в Україні зазнав чимало змін. Із першого ж дня війни Нацбанк зафіксував курс долара. Крім того, було запроваджено низку обмежень на зняття готівки та на валютні перекази.

У Нацбанку розповіли, як війна змінила ринок валют в Україні - today.ua

В НБУ узагальнили, які зміни сталися на ринку валют за півтора місяці від початку війни.

Курс долара залишається фіксованим

НБУ зафіксував курс долара першого ж дня війни, 24 лютого. З того часу він залишається незмінним – 29,25 гривні. У Нацбанку кажуть, що такою вона буде до закінчення війни. При цьому курси інших валют змінюються щодня.

Купівля іноземної валюти

Купити іноземну валюту зараз неможливо. Принаймні – офіційно. При цьому є виняток для мешканців прифронтової зони. У тамтешніх відділеннях банків, які перебувають під загрозою окупації, можна купити валюту. Однак спочатку варто зателефонувати туди і з'ясувати, чи є там готівка.

Популярні зараз

Названо тарифи на електроенергію та газ з 1 квітня

Мобілізація з 1 квітня: кому з українців першочергово видаватимуть повістки

В Україні виник гострий дефіцит спеціалістів: роботодавці конкурують за кандидатів і підвищують зарплати

В Україні почали відключати опалення: у містах назвали дати

Продаж іноземної готівкової валюти

Це можна зробити без обмежень. Але для двох валют є виняток. Це стосується російських і білоруських рублів. Їх зараз не приймають.

У Нацбанку розповіли, як війна змінила ринок валют в Україні

Переказ іноземної валюти за кордон

Такі перекази для фізичних осіб можливі у сумі, еквівалентній 100 тисячам гривень на місяць. У доларах це буде приблизно 3,4 тисячі.

При цьому перекази на оплату лікування або навчання за кордоном, на витрати, пов'язані з транспортуванням хворих, а також пов'язані зі смертю громадян, не обмежуються.

Фізичні особи також можуть переказувати за кордон валютні кошти в еквіваленті до 400 тисяч гривень (приблизно 13,5 тис. доларів) для закупівлі товарів волонтерського призначення. Зокрема, до таких товарів відносяться бронежилети, каски, шоломи, військова і тактична форма, військове і тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для стеження, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати і засоби для надання медичної допомоги.

Зняття готівки з рахунків

У межах України можна щодня знімати з рахунків суму в межах 100 тисяч гривень, причому як у гривнях, так і в іноземній валюті (в еквіваленті до 100 тис. гривень). Причому гроші з валютних рахунків можна зняти як у валюті, так і гривнях (за курсом).

За кордоном із валютних рахунків можна знімати стільки ж грошей. А ось із гривневих рахунків дозволено знімати не більше 100 тис. гривень на місяць.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Обмеження на безготівкові розрахунки

Таких обмежень немає. Карти українських банків цілком платоспроможні як в Україні, так і за кордоном. Ними можна розраховуватися за покупки в інтернеті і магазинах. Причому - на будь-які суми, аби вистачило грошей на рахунку.

Нагадаємо, згідно з прогнозами Світового банку, у 2022 році через війну за межею бідності виявляться близько 70% українців.