У Нацбанку розповіли, що буде з цінами на продукти у найближчі півроку

Автор: Марченко Любов

У найближчі місяці ціни на продовольство, як і раніше будуть рости. Зростання цін на них, а разом з ними й інфляція, може сповільнитися лише в другому півріччі 2021 року. Такий прогноз дали в Нацбанку України.

У Нацбанку розповіли, що буде з цінами на продукти у найближчі півроку - today.ua

Серед основних чинників, що впливають на ціни на продовольство, у Нацбанку називають поганий торішній урожай, а також збільшення виробничих витрат на переробку сировини. Причому, як зауважують в інформації від прес-служби Нацбанку, виросли ціни не лише на товари, які отримують шляхом глибокої переробки сировини, але й на сире продовольство. Фактично підвищення цін торкнулося всіх груп продовольчих товарів. Так, у лютому поточного року зростання цін на продовольство склало 7,2% у порівнянні з лютим 2020 року.

Чому подорожчали продукти, одержувані шляхом переробки?

Низький торішній урожай на багато сільгоспкультур призвів до того, що продукти, які з них отримують, різко зросли в ціні.

Так, через низький врожай соняшнику, стрімко зросла в ціні соняшникова олія. А це призвело до того, що стрімко подорожчали похідні від неї: майонези, спреди, маргарин.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

На зростання вартості борошна, цукру та олії, в першу чергу, вплинуло збільшення собівартості цих продуктів. Виросли зарплати працівникам, а також збільшилися тарифи на електроенергію. Природно, це не могло не позначитися на ціні цих продуктів, що спричинило ланцюгову реакцію подорожчання хліба і всіх борошняних виробів.

У Нацбанку розповіли, що буде з цінами на продукти у найближчі півроку

Зростає вартість і на сирі продукти

Поганий урожай також призвів до дефіциту кормів для тварин і, відповідно, зростання їхньої вартості. Це спричинило за собою зростання цін на продукти тваринництва - молоко, м'ясо, яйця. При цьому вартість на сирі продукти зросла ще вище, ніж у середньому ціна на все продовольство. Приріст ціни склав 9,7%.

Зростають також ціни на продовольство з овочевої та фруктової групи

Овочі борщового набору виросли в ціні через скорочення їхніх запасів на складах. Їхня ціна буде підвищуватися, принаймні, до нового врожаю.

Урожай яблук також торік був поганий. Тому вони сильно виросли в ціні. Однак при цьому подорожчали також і банани. Виявляється країни, які постачають нам цей заморський фрукт, також не можуть нині похвалитися хорошим урожаєм.

Ціни на алкоголь також стали вище. Вартість алкоголю піднялася через збільшення цін на ігристі вина на початку 2021 року.

При цьому ціни на деякі види продовольства навіть знижувалися. Так, дешевше стали тепличні огірки та помідори. Це пов'язано з тим, що пропозиція на ринку цих товарів зросла. Стало більше як вітчизняної, так і привозної продукції.

Нацбанк прогнозує подальше зростання цін на продовольство

Нацбанк вважає, що найближчим часом чекати здешевлення цін на продовольство або навіть припинення їхнього зростання не варто. До нового врожаю ситуація на ринку не зміниться, а яким буде новий урожай, поки невідомо.

До того ж, дорожчають енергоресурси, що також впливатиме на собівартість усіх товарних груп.

Крім того, світова економіка почала виходити з кризи, і попит на продовольство підвищився. А де високий попит, там і більш висока ціна.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Інфляція почне сповільнюватися в другому півріччі 2021 року завдяки надходженню нового врожаю і вичерпанню ефекту низької бази порівняння", - прогнозують у Нацбанку.

Нагадаємо, економісти також вважають, що зростання цін на продовольство було спровоковане великими вливаннями додаткової грошової маси в економіки багатьох країн. У людей збільшилася купівельна спроможність, і ціни відразу почали рости.

Головне