У Нацбанку прогнозують велике зростання цін на продукти та інші товари в Україні

Автор: Марченко Любов

Відключення електроенергії змушують підприємців переходити на генератори, адже для виробництва товарів потрібна електроенергія. Для зберігання багатьох товарів та сировини також необхідні спеціальні умови. І щоб їх підтримувати, без електрики не обійтися. Використовувати генератори доводиться також і торговим точкам. Великі витрати на забезпечення підприємств електроенергією провокують зростання вартості товарів. У Нацбанку прогнозують, що ціни на продукти та інші товари зростатимуть.

У Нацбанку прогнозують велике зростання цін на продукти та інші товари в Україні - today.ua

Про прогнози Нацбанку повідомляє видання РБК-Україна з посиланням на прогнози Комітету з монетарної політики Національного банку України.

"Масштабні атаки на енергетичні об'єкти стали регулярними, а час, необхідний для відновлення електромереж - більш тривалим. Дефіцит електроенергії зумовлює підвищений попит на паливо, що призвело до зростання його вартості. Внаслідок руйнування енергетичної інфраструктури може позначитися на вартості широкого спектру товарів і послуг ", - сказано у повідомленні.

В умовах дефіциту електроенергії у громадян з'явилися додаткові витрати для забезпечення своїх побутових умов. Людям доводиться заощаджувати на другорядних витратах, адже купівельна спроможність населення знизилася. Це, у свою чергу, знизило попит на багато товарів. Всі ці фактори здатні частково згладити інфляційний тиск.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Чим підживити півонії навесні: один аптечний засіб допоможе виростити пишні квіти

Мінімальну зарплату українським суддям з ВРП підвищили до 236 тысяч гривен

ГУР атакувало завод з виробництва стратегічних бомбардувальників Ту-22М у Казані

У Нацбанку прогнозують велике зростання цін на продукти та інші товари в Україні

Комітетом із монетарної політики НБУ було розглянуто кілька варіантів подальшого стану економічного клімату в країні. Кожен із них безпосередньо залежить від ступеня прогресу енергетичного дефіциту. Перший варіант передбачає збереження поточного стану енергосистеми країни у майбутньому. Слід зауважити, що це найоптимістичніший сценарій, який можливий лише за успішної роботи ППО та ПРО, а також оперативного усунення несправностей на пошкоджених об'єктах інфраструктури. Дефіцит електроенергії при цьому не повинен перевищувати 25%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Однак навіть цей сценарій матиме негативний вплив на інфляційну динаміку і сповільнить економічне відновлення у 2023 році. У разі реалізації сценаріїв з більш серйозними пошкодженнями критичної інфраструктури та більш тривалими відключеннями електроенергії макроекономічний прогноз на наступний рік доведеться переглянути суттєвіше, що, ймовірно, буде припускати продовження падіння ВВП", - прогнозують у НБУ.

Нагадаємо, цього року матеріальне становище українців різко погіршилося. Про падіння особистого рівня життя заявили понад 60% громадян. А 80% українців наголошують на погіршенні економічної ситуації в країні.