У Нафтогазі роз'яснили, чому деяким клієнтам доводиться сплачувати подвійні обсяги споживання

Багато клієнтів Нафтогазу скаржаться, що їм виставляють до оплати рахунки зовсім не за ті обсяги споживання, які зафіксував їхній лічильник, і які вони передали постачальникам газу. Нафтогаз роз'яснив, що він не має права змінювати ті дані, які зафіксовані на платформі ОГТСУ.

У Нафтогазі роз'яснили, чому деяким клієнтам доводиться сплачувати подвійні обсяги споживання - today.ua

Підставою для відповіді стала чергова претензія від клієнтки, опублікована у коментарях на сторінці Нафтогазу у Facebook.

Нафтогазу вже не вперше доводиться відповідати на такі претензії та роз'яснювати своїм клієнтам, що компанія-постачальник не несе відповідальності за обсяги споживання, зазначені у платіжках. За ці показники відповідають лише самі клієнти, а також оператор ГТМ (облгаз), якому вони передають показання своїх лічильників.

"За минулий місяць передала показники лічильника, вони не подивилися, передали свої показники, тепер треба платити вдвічі більше", - поскаржилася одна з клієнток.

У Нафтогазі їй відповіли, що ні сам Нафтогаз, ні жоден інший постачальник газу не несуть відповідальності за обсяги споживання. Нафтогаз бере ці дані на платформі ОГТСУ (Оператора газотранспортної системи України).

У Нафтогазі роз'яснили, чому деяким клієнтам доводиться сплачувати подвійні обсяги споживання

"Дані на платформу зі свого боку завантажує оператор ГРМ (облгаз). З питаннями щодо коректності обсягів споживання слід звертатися саме до оператора ГРМ", - пояснили в компанії.

Як показує досвід, різниця у показаннях може статися через те, що клієнти не вчасно передають показання лічильників. Для того, щоби обсяг споживання був нарахований коректно, показання слід передавати з 1 по 5 число кожного місяця. Тоді місячний обсяг споживання газу рахуватиметься за фактичними показниками. Якщо цього графіка не дотримуватися, то обсяг споживання газу рахується зовсім інакше. Тому всім споживачам радять вкладатись у графік передачі показань. Тоді й менше виникатиме питань.

Нагадаємо, українцям роз'яснили, чому плата за доставку газу не змінюється за зміни обсягу споживання, і як її розраховують.

ДЖЕРЕЛОhvylya