У Нафтогазі розповіли про підвищення тарифу на газ для населення

Компанія "Нафтогаз" нагадала своїм клієнтам, що річний тариф на газ "Фіксований", за яким зараз платять побутові споживачі - не назавжди. Термін його дії закінчується навесні цього року. Після цього тариф на газ і в Нафтогазу, і в інших постачальників зросте.

У Нафтогазі розповіли про підвищення тарифу на газ для населення - today.ua

Нафтогаз згадав про тариф у зв'язку із запитанням однієї зі своїх клієнток, яке та поставила у Facebook-акаунті компанії.

"Якщо у нас зараз фіксований 7.96, то теж до травня буде така ціна?" - запитала клієнтка на ім'я Людмила Сафонова.

Нафтогаз відповів жінці, скільки ще триватиме дія "Фіксованого" тарифу на газ. У компанії роз'яснили, що діючі тарифи на газ для побутових споживачів встановлювалися постачальниками на рік: із травня 2021 року до квітня 2022. Таким чином, наприкінці квітня цього року закінчується термін дії встановлених тарифів. У Нафтогазі розповіли про підвищення тарифу на газ для населення

"Тарифний план "Фіксований" з ціною 7,96 грн за м3 діє з 01.05.2021 по 30.04.2022 року, і протягом цього періоду ціна тарифного плану не буде змінюватися", - відповіли в Нафтогазі.

Очевидно, з травня постачальниками будуть встановлені нові тарифи на газ. Причому наші закордонні кредитори з МВФ наполягають, що всі споживачі, включаючи й побутових, мають платити за газ за ринковими цінами. Проте ціни на ринку газу зараз такі, що переважна більшість українців просто не зможе платити такі гроші.

Не врятує українців і механізм субсидування, адже на субсидії цього року закладено менше грошей, ніж торік. При цьому вища плата за комуналку вимагатиме більшого обсягу субсидій.

Очевидно, що влада знову шукатиме компромісних варіантів, за яких можна буде зафіксувати населенню ціни на газ. Але при цьому тарифи на газ, звичайно, будуть вищими, ніж зараз.

Нагадаємо, деякі аналітики кажуть, що через меморандум, підписаний з МВФ, тарифи на газ для побутових споживачів в Україні зростуть на 50-70% вже цього року.

ДЖЕРЕЛОhvylya