У Нафтогазі нагадали, що чекає на споживачів, які вчасно не передадуть показники лічильника

Нафтогаз вкотре нагадав українцям, що буде в тому випадку, якщо вони не вчасно передадуть показники лічильника. У такому разі їм можуть нарахувати некоректну плату за газ, яка може перевищити реальне споживання цього ресурсу. Причому такі нарахування будуть здійснені на цілком законних підставах.

У Нафтогазі нагадали, що чекає на споживачів, які вчасно не передадуть показники лічильника - today.ua

Про це Нафтогаз нагадав у своєму Facebook.

Показання лічильника потрібно передавати щомісяця з 1 по 5 число. Тоді плата за розподіл газу, а також за сам газ нараховуватиметься відповідно до реального обсягу споживання.

"Просимо передати дані до 5 жовтня, щоб у ваших квитанціях було нараховано правильні обсяги спожитого газу", - зазначили у Нафтогазі.

У Нафтогазі нагадали, що чекає на споживачів, які вчасно не передадуть показники лічильника

При цьому, як і раніше, показання лічильника клієнти передають своєму оператору ГРМ (облгазу). Саме ця компанія займається обслуговуванням місцевих газових мереж, обслуговує лічильники, а також періодично звіряє їхні показання.

Якщо ж клієнт передасть показання лічильника після 5 числа або не передасть зовсім, йому рахуватимуть спожитий газ не за фактичним обсягом, а за розрахунковими показниками. Тобто фіксовані норми споживання помножать на чисельність людей, які мешкають за вказаною адресою.

При цьому може вийти обсяг споживання набагато вищий за фактичний, адже ці фіксовані норми встановлені із запасом. Тому клієнтам, які економно витрачають газ, набагато вигідніше користуватися приладом обліку та передавати показання лічильника у встановлений термін.

Нагадаємо, у Нафтогазі зробили заяву щодо відмови від природного газу для опалення будинків. Топ-менеджер Нафтогазу Юрій Вітренко вважає, що вже наступного року Україна могла би не опалювати газом будинки, а повністю перейти на біопаливо. Нині цей перспективний напрямок активно розвивають у Житомирі.

ДЖЕРЕЛОhvylya