У світі знову котирується золото. Власне, воно ніколи і не випадало з пріоритетів, однак в останні дні світ став особливо активно скуповувати цей благородний метал. Центробанки різних країн почали накопичувати в себе золото. Причому цей дорогоцінний метал користується підвищеним попитом не в якійсь одній частині світу, а всюди.
Так, у квітні-червні рекордсменами по скупці золота стали Центробанки таких країн як: Таїланд (90,2 тонни), Угорщина (62 тонни), Бразилія (53,7 тонни), Індія (29 тонн) та Узбекистан (25,5 тонни ). Про це, зокрема, йдеться у доповіді Всесвітньої ради по золоту (WGC).
Причина "золотої лихоманки" в тому, що практично всі валюти знецінюються. Через пандемію і карантин влада вирішила підтримати людей, випустивши велику кількість фіатних грошей. Через це їхня вартість знецінилася. Причому інфляція торкнулася своїм крилом навіть всемогутнього долара, який також впав у ціні. Тому багато Центробанків дійшли висновку, що все ж краще вкластися в золото, яке набагато стабільніше, ніж паперові гроші. Звідси й така активна скупка золота.
При цьому деякі країни, навпаки, продали частину своїх золотовалютних резервів. Але продано набагато менше, ніж скуплено. Так Російський ЦБ продав 3,1 тонни цього металу, Бундсбанк Німеччини - 3,3 тонни, казахстанський Центробанк - 9,9 тонни.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Одночасно з попитом на золото в світі також збільшилась і пропозиція цього металу. Зокрема, у другому кварталі поточного року обсяг пропозиції на ринку виріс на 13%, до 1172 тонн, говориться в звіті WGC.
Нагадаємо, в Україні курс долара впав нижче 27 гривень, до 26,90. Це - найнижчий курс за останній рік.