В Україні вже в найближчі три роки буде запроваджено другий рівень пенсійної системи. Поряд із солідарним Пенсійним фондом діятиме і накопичувальний. Накопичувальна пенсія формуватиметься за рахунок відрахування 1% з Єдиного соціального внеску, з якого фінансується солідарний Пенсійний фонд. Однак, незважаючи на скорочення надходжень ЄСВ, нинішні пенсіонери не постраждають.
Про це розповіла в інтерв'ю одному із українських видань голова Мінсоцполітики Марина Лазебна.
Після довгих дискусій та консультацій Мінсоцполітики зупинилося на моделі накопичувальної пенсії, яку вважають найбільш прийнятною. Формування щомісячних внесків у накопичувальну пенсію здійснюватиметься з трьох джерел: 1% платитиме в накопичувальну систему роботодавець, 1% відраховуватиме до неї сам працівник зі своїх доходів та 1% платитиме за кожного працівника держава з бюджету.
При цьому лише 1% від роботодавця буде обов'язковим. Працівник сплачуватиме відсоток від свого доходу добровільно. І якщо він сплачуватиме цей добровільний внесок, то ще 1% за нього платитиме з бюджету держава. Таким чином, кожен працюючий українець щомісяця акумулюватиме на своєму особистому накопичувальному рахунку або 1% від свого доходу, або одразу 3%.
Глава Мінсоцполітики Марина Лазебна запевнила співгромадян, що цього не станеться. За словами чиновниці, надходження до ПФУ мають збільшуватись за рахунок детінізації економіки. До того ж ситуацію можна буде виправити за рахунок додаткових дотацій із бюджету.
"Реформа проводитиметься коштом або держбюджету, або додаткового ресурсу від детінізації. За рахунок сьогоднішніх пенсіонерів точно ніхто не впроваджуватиме накопичувальну систему", - запевнила Лазебна.
Однак вона не стала розвивати думку, де візьме гроші бюджет для підтримки солідарного Пенсійного фонду та для решти казенних виплат. Адже вже й так сьогодні приблизно третина пенсій українців фінансується за рахунок бюджету.
Нагадаємо, українцям хочуть обмежити вік на формування накопичувальних пенсій 35 роками. Говорять, що тим, хто старший, вже немає сенсу відраховувати гроші. Вони все одно не встигнуть до пенсії нагромадити потрібні суми.