У багатьох випадках українці споживають більше енергоресурсів, ніж передбачено соціальними нормами, на які призначається субсидія. Однак іноді найбільш економні можуть використовувати і менше електроенергії, газу або води. У такому випадку їм залишається субсидія, яку вони не використали. Допомогу від держави повертати не треба.
Про це розповіла голова Мінсоцполітики Марина Лазебна в інтерв'ю одному з українських видань.
"Якщо сім'я, наприклад, спожила менше електроенергії або гарячої води, то зекономлені кошти залишаються в сім'ї, і одержувачі можуть використовувати їх на власний розсуд", - розповіла голова Мінсоцполітики.
" Жоден новий орган не перевірятиме людей, не ходитиме по квартирах. З 2016 року верифікацію всіх соціальних виплат проводить Мінфін. Міністерство щомісяця надає нам рекомендації щодо виявлених неточностей і розбіжностей", - наголосила Марина Лазебна.
Перевіркою правильності нарахування субсидій займається і надалі займатиметься Національна соціальна сервісна служба.
До того ж, перевіряються не самі отримувачі, а органи соцзахисту, які займаються призначенням субсидій. Якщо Мінфін виявляє неточності у призначеннях, тоді звертаються до відповідного органу соцзахисту, щоби там уточнилиі перевірили інформацію.
Нагадаємо, в Україні знизили вимоги та спростили отримання субсидій для деяких громадян.