У багатьох випадках українці споживають більше енергоресурсів, ніж передбачено соціальними нормами, на які призначається субсидія. Однак іноді найбільш економні можуть використовувати і менше електроенергії, газу або води. У такому випадку їм залишається субсидія, яку вони не використали. Допомогу від держави повертати не треба.
Про це розповіла голова Мінсоцполітики Марина Лазебна в інтерв'ю одному з українських видань.
"Якщо сім'я, наприклад, спожила менше електроенергії або гарячої води, то зекономлені кошти залишаються в сім'ї, і одержувачі можуть використовувати їх на власний розсуд", - розповіла голова Мінсоцполітики.
При цьому вона також спростувала новину, розтиражовану деякими ЗМІ, що для перевірки субсидіантів буде спеціально створено новий орган. Жодних додаткових органів створювати не будуть. Крім того, ніхто не ходитиме по квартирах, щоби перевірити умови проживання тієї чи іншої сім'ї.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
" Жоден новий орган не перевірятиме людей, не ходитиме по квартирах. З 2016 року верифікацію всіх соціальних виплат проводить Мінфін. Міністерство щомісяця надає нам рекомендації щодо виявлених неточностей і розбіжностей", - наголосила Марина Лазебна.
Перевіркою правильності нарахування субсидій займається і надалі займатиметься Національна соціальна сервісна служба.
До того ж, перевіряються не самі отримувачі, а органи соцзахисту, які займаються призначенням субсидій. Якщо Мінфін виявляє неточності у призначеннях, тоді звертаються до відповідного органу соцзахисту, щоби там уточнилиі перевірили інформацію.
Нагадаємо, в Україні знизили вимоги та спростили отримання субсидій для деяких громадян.