Пенсії у 2023 році, як і решта соцвиплат, передбачені у бюджетних видатках. При цьому суттєвого підвищення соціальних видатків не передбачається. Водночас, виплата пенсій, зарплат бюджетникам та соціальної допомоги наступного року повністю залежатиме від міжнародних партнерів.
Про це розповіла голова Мінсоцполітки Оксана Жолнович в інтерв'ю одному з вітчизняних ЗМІ.
Через війну та величезні витрати на ЗСУ уряд був змушений максимально оптимізувати бюджетні видатки. При цьому грошей, які заплачені до бюджету українськими платниками податків, заледве вистачає на фінансування армії. Це – головний пріоритет бюджетних видатків. Пенсії, зарплати бюджетникам та соцвиплати – на другій позиції. Щодо соцвиплат, то це – допомога багатодітним сім'ям, інвалідам та взагалі малозабезпеченим громадянам.
"Жодна з цих програм не зменшена та не зупинена", - запевнила Жолнович.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Щоправда, незважаючи на величезну інфляцію, жодна виплата не буде збільшена. Окрім хіба що пенсій, які в березні наступного року обіцяють проіндексувати на 5%. Хоча п'ятивідсоткове, та й то ймовірне, підвищення пенсій виглядає більш ніж скромно на тлі 30% інфляції.
"Розуміємо, що це не покриває існуючу інфляцію. Але суттєво збільшити допомогу безпосередньо немає можливості", - каже міністр.
Однак небезпека ситуації в тому, що всі ці виплати повністю залежать від міжнародної допомоги. Тобто, якби раптом так сталося, що Україні відмовлять у цій допомозі, то виплачувати людям пенсії, зарплати і соцдопомогу було би нічим.
"Водночас питання пенсій, субсидій, всіх виплат і допомоги, у тому числі малозабезпеченим, дітям тощо - безперечно зберігається", - констатувала Оксана Жолнович.
Нагадаємо, деякі жінки можуть вийти на пенсію достроково. У ПФУ роз'яснили, в кого є такий привілей.