У Мінсоцполітики з'явилася нова інформація щодо індексації пенсій: виплати обіцяють підвищити всім

Автор: Марченко Любов

Вже в березні в Україні відбудеться масштабна індексація пенсій. Згідно із законом, мінімальну пенсію не індексують. Вона зазвичай підвищується тоді, коли в країні зростає прожитковий мінімум. Однак у 2023 році прожитковий мінімум не підвищуватимуть. Тому уряд вирішив під час березневої індексації підвищити пенсії всім.

У Мінсоцполітики з'явилася нова інформація щодо індексації пенсій: виплати обіцяють підвищити всім - today.ua

Про це заявила в ефірі телемарафону міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

"Ми працюємо над тим, щоб забезпечити індексацію для всіх категорій (пенсіонерів – ред.). Формула, визначена чинним законодавством, передбачає підвищення пенсій лише тим категоріям, у кого пенсія вища за мінімальну", - каже чиновниця.

Величезна минулорічна інфляція поставила на межу виживання багатьох українців. Особливо несолодко доводиться пенсіонерам, які одержують мінімальні пенсії. За оцінками фахівців, прожитковий мінімум, який їм платять, у два з половиною рази нижчий за реальний.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

Не Гокінг і не Ейнштейн: названо найрозумнішу людину за всю історію земної цивілізації

У Мінсоцполітики з'явилася нова інформація щодо індексації пенсій: виплати обіцяють підвищити всім

Звичайно, підняти їм пенсію вдвічі-втричі не дозволяє сьогоднішнє фінансове становище країни. Проте за цих умов держава вирішила зробити для пенсіонерів хоча бb те, що можливо. Розрахунки показали, що грошей має вистачити всім.

"З 1 березня 20% за загальною формулою. Ми довго рахували, враховували нюанси та вважаємо, що вистачить. Середня доплата становитиме від 400 гривень до 700 гривень", - поділилася міністр.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На сьогодні мінімальна пенсія українців, залежно від віку і стажу, становить від 2100 до 2600 гривень. Середня пенсія – 3500 гривень. Тепер, після індексації, середня пенсія зросте до 4200-4500 гривень.

Нагадаємо, Мінфін починає масштабну перевірку пенсіонерів, і після неї деякі громадяни можуть залишитися без виплат.