Середня пенсія в Україні зросла на чверть: у Мінсоцполітики назвали новий розмір виплат

Пенсії в Україні за півтора року зросли на чверть. Починаючи з 2020 року, величина середньої пенсії виросла на 25%. Таку цифру оприлюднили в Мінсоцполітики.

Середня пенсія в Україні зросла на чверть: у Мінсоцполітики назвали новий розмір виплат  - today.ua

На початку серпня цього року розмір середньої пенсії в Україні склав 3 886 гривень, що на 784 гривні вище, ніж було на початку 2020 року. Такого приросту показника середньої пенсії вдалося досягти, в першу чергу, завдяки підвищенню найнижчих виплат, заявила глава Мінсоцполітики Марина Лазебна.

Так, за даними Мінсоцполітики, на початку 2020 року близько 4 мільйонів українців отримували пенсії нижче 2 000 гривень. Однак завдяки програмам підвищення пенсій громадянам старше 65, а також старше 80 років вдалося підтягнути пенсії вище цього показника більш ніж 2 мільйонам наших громадян.

При цьому в Мінсоцполітики розраховують, що вже до середини наступного року всі українські пенсіонери будуть отримувати не менше 2 000 гривень на місяць. Це буде пов'язано, крім усього іншого, з підвищенням мінімальної пенсії, яка дорівнює прожитковому мінімуму. А з липня 2022 прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність (до яких відносяться і пенсіонери) складе 2027 гривень. Середня пенсія в Україні зросла на чверть: у Мінсоцполітики назвали новий розмір виплат Уже в жовтні поточного року гряде підвищень пенсій громадянам у віці 75+ років. При наявності стажу 20/25 років (жінки/чоловіки) їм підвищать пенсії до 2500 гривень. При цьому 80-річні і старше громадяни вже отримують щомісячні доплати до своїх пенсій з минулого року. А в наступному році цю вікову лінійку уряд має намір розширити за рахунок українців старше 70 років. Їм також збільшать пенсії. Щоправда, у них вимога по стажу буде вища - 30/35 років.

У Пенсійному фонді розповіли, що буде з пенсіями за вересень 2021

У ПФУ стверджують, що всі вересневі виплати будуть зроблені вчасно, і пенсії виплатять у встановлений термін. При цьому вже з 2 числа почалося фінансування пенсій за вересень. У перший же день на виплати було направлено 1,8 млрд гривень.

"Виплата пенсій буде проведена в певну кожному пенсіонеру дату виплати в установленому порядку", - пообіцяли на сайті ПФУ.

При цьому за серпень загалом було виплачено 44,3 млрд гривень пенсій, що перевищило липневий (42,4 млрд) і червневий (42,6 млрд) показники.

Нагадаємо, українцям порадили, що вже зараз потрібно зробити, щоб не залишитися без пенсії.

ДЖЕРЕЛОfbc