У Мінрегіоні повідомили, що буде з опаленням в Україні після Нового року

Автор: Марченко Любов

Попри прогнози критиків, опалювальний сезон в Україні не буде перерваний. Тепло, як і раніше, подаватиметься в будинках українців. Уряд знайшов частину грошей для компенсації підприємствам паливно-енергетичного комплексу різниці у тарифах на опалення.

У Мінрегіоні повідомили, що буде з опаленням в Україні після Нового року - today.ua

Про це розповів міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Ще перед початком опалювального сезону, наприкінці вересня 2021 року, місцева влада, уряд і компанія Нафтогаз підписали меморандум щодо проходження опалювального сезону, яким були передбачені фіксовані тарифи на опалення побутового сектору, а також бюджетних закладів. У Мінрегіоні повідомили, що буде з опаленням в Україні після Нового року Було вирішено, що компанія "Нафтогаз" відпускає для цих потреб газ за фіксованими тарифами. А при цьому уряд зобов'язується знайти гроші для компенсації Нафтогазу різниці між реальною вартістю газу і тією, за якою компанія його відпускає для опалення побутового та бюджетного сектора.

Проте, як із регіонів, так і з самого Нафтогазу, йшли тривожні сигнали, що рік закінчується, а грошей для обіцяної компенсації вартості тарифів для опалення уряд не знайшов. І ось, нарешті, знайдено 22,03 млрд гривень, які пішли до регіонів для компенсації вартості газу. Ці гроші вже надійшли до громад, розповідають у Мінрегіоні.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

Не Гокінг і не Ейнштейн: названо найрозумнішу людину за всю історію земної цивілізації

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Звичайно, це не остання компенсація, яка буде направлена до регіонів із цією метою. Перефразовуючи приказку, дасть Бог новий рік, дасть і нові гроші. У Мінрегіоні також повідомили, що продовжують роботу щодо включення підприємств ТКЕ та ВКГ (водопровідно-каналізаційного господарства) до Реєстру підприємств, яким держава допоможе компенсувати заборгованість.

Нагадаємо, водночас із постачанням газу є великі проблеми. Зокрема, в Оператора ГТС (магістральних газопроводів) відбирають із труби газ, який було закуплено на технологічні потреби. Через це російський Газпром може припинити транзит газу через ГТС, каже керівник Оператора ГТС.