У Міноборони розповіли про завершення плану з мобілізації

Автор: Марченко Любов

В Україні триває загальна мобілізація, яку було оголошено ще на початку війни. Процес мобілізації йде безперервно, і наразі про якесь його завершення не може бути мови. План з мобілізації має виконуватися безперервно, оскільки ЗСУ постійно вимагають поповнення.

У Міноборони розповіли про завершення плану з мобілізації - today.ua

Про це розповів в інтерв'ю одному з українських ЗМІ міністр оборони Олексій Рєзніков.

План з мобілізації не може бути завершений доти, доки в Україні триватиме війна. Однак призов військовозобов'язаних громадян не йде хаотично. Генштаб має чітке розуміння, яких військових фахівців і скільки потрібно на даному етапі війни.

"Генштаб чітко знає кількість водіїв, стрільців, операторів, артилеристів, снайперів, яких сьогодні потребує наша армія, і визначає завдання для воєнкомів", - каже Резніков.

Популярні зараз

Мобілізація жінок: хто зобов'язаний стати на військовий облік у ТЦК за новим законом

Telegram-канали масово повідомляють про потужний блакитний спалах у небі над Україною: його бачили в багатьох областях

Популярна вакцина від COVID-19 могла стати причиною утворення тромбів у деяких пацієнтів

Залужного запитали про президентські амбіції: відповідь ексголовкома

Звичайно, необхідні фахівці не завжди є в потрібній кількості. Тому потрібне активне та ефективне навчання мобілізованих чоловіків військовим спеціальностям.

Водночас, зараз в армії величезну роль відіграє якість командирського складу, особливо молодшого. Основою армії сьогодні є сержанти, а також офіцери молодшої та середньої командирської ланок.

У Міноборони розповіли про завершення плану з мобілізації

Зараз є чимало курсів саме для сержантів та молодшого офіцерського складу, на яких західні військові фахівці навчають наших військових не лише поводитися з іноземною зброєю, а й лідерськими навичками, які в армії потрібні не менше, ніж військова майстерність.

Олексій Резніков також згадав про військові кафедри в українських вишах, які мали протягом багатьох років формувати офіцерський кадровий резерв для армії, проте насправді вийшло інакше. На багатьох військових кафедрах викладання велося формально, і, по суті, підготовки з військових спеціальностей не було. Хоча деякі кафедри досі готують непоганих офіцерів, які добре зарекомендували себе в нинішній війні.

Резніков також підкреслив, як важливо сьогодні залучати до підготовки військовослужбовців офіцерів із бойовим досвідом.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Сподіваюся, що офіцери з бойовим досвідом матимуть змогу донести до навчальних центрів енергію, щоб вони розуміли, як і кого потрібно готувати", – упевнений глава Міноборони.

Нагадаємо, українцям розповіли, скільки членів однієї родини підлягають мобілізації до ЗСУ.