У Міноборони розповіли про штрафи для жінок, які не стануть на військовий облік

Автор: Марченко Любов

У Міноборони трохи прояснили ситуацію зі взяттям жінок на військовий облік. Негайно бігти до територіальних центрів комплектування (колишніх військкоматів) представницям слабкої статі не потрібно. Закон про взяття жінок на військовий облік ще шліфуватимуть, і в ньому можливі зміни. Крім того, обіцяні штрафи для тих, хто захоче "закосити від армії", у 2022 році ще не застосовуватимуться.

У Міноборони розповіли про штрафи для жінок, які не стануть на військовий облік - today.ua

Таку інформацію повідомила на своїй сторінці у Facebook заступник міністра оборони Ганна Маляр.

"Протягом 2022 року триватиме перехідний період. Наразі ведеться робота зі спрощення порядку постановки на облік, вивчається питання пріоритетності професій, споріднених до військово-облікових спеціальностей… Штрафів протягом 2022 року не буде. Зараз це питання вивчається на предмет можливих змін", - повідомила чиновниця.

У Міноборони розповіли про штрафи для жінок, які не стануть на військовий облік Крім того, вона каже, що фахівці Міноборони працюють над спрощенням усієї процедури взяття на військовий облік. Причому це спрощення стосуватиметься не лише жінок, а й чоловіків. Зокрема, багато процесів, які вимагали безпосередньої присутності військовозобов'язаного, тепер можуть проводитися без нього: цифрові технології дозволяють багато дій перевести в режим онлайн.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

Нагадаємо, наприкінці грудня минулого року українських жінок сполошили звісткою, що майже всіх представниць слабкої статі ставитимуть на військовий облік. Відповідний наказ Міноборони був виданий 17 грудня 2021 року. До переліку професій, представниці яких підлягають обов'язковому військовому обліку, увійшли сотні спеціальностей, які належать до 35 галузей.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За цим списком вийшло, що більшості українок віком до 60 років пряма дорога – у військкомат. При цьому за ухилення від взяття на облік передбачено чималі штрафи від 850 до 1710 гривень. Крім того, вагітність та наявність малолітніх дітей не є приводом для ухилення від взяття на військовий облік.

Отже, багато українок, аби не потрапити під штрафи та інші санкції, готові були вже одразу після Нового року займати чергу під дверима військкоматів. Однак тепер ситуація почала прояснятися. Список професій і саму процедуру ще переглядатимуть, а штрафи ще, принаймні, рік не застосовуватимуться.