У Міноборони розповіли, які виплати можуть отримувати військові після закінчення війни

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні після закінчення війни військовослужбовці зможуть отримувати виплати від держави. У Міноборони розповіли, від яких обставин залежатимуть суми допомоги та хто зможе претендувати на них.

У Міноборони розповіли, які виплати можуть отримувати військові після закінчення війни - today.ua

У наказі Міноборони "Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних сил України та деяким іншим особам" сказано, що сума виплат залежатиме від посади, на якій перебував військовослужбовець. Зазначається, що гроші не отримуватимуть лише терміновики.

Якщо військового звільнили від служби за станом здоров'я, він має право на одноразову виплату в 50% свого грошового забезпечення.

У Міноборони розповіли, які виплати можуть отримувати військові після закінчення війни

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

Не Гокінг і не Ейнштейн: названо найрозумнішу людину за всю історію земної цивілізації

На таку суму компенсації можна також претендувати військовим:

  • у разі звільнення з військової служби за віком;
  • у разі скорочення штату чи проведення організаційних заходів;
  • після закінчення терміну договору;
  • внаслідок систематичного невиконання умов контракту командуванням;
  • з настанням особливого періоду та небажанням продовжувати військову службу військовослужбовцям-жінкою, яка має дитину віком до 18 років.

Водночас офіцерам, які проходять кадрову військову службу та звільняються з неї за власним бажанням, за сімейними обставинами чи з інших поважних причин, можуть призначити одноразову грошову виплату у розмірі 25% від місячної зарплати. Для цього потрібно мати щонайменше 10 календарних років вислуги перед державою.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Грошова допомога не виплачується:

  • курсантам військових навчальних закладів, які до зарахування до військового навчального закладу не мали військових звань, та військовослужбовцям строкової військової служби, звільненим з військової служби у зв'язку із засудженням до позбавлення волі або обмеження волі, у тому числі зі звільненням від відбування покарання;
  • курсантам, відрахованим з військових навчальних закладів до досягнення призовного віку або які проходять підготовку на посади офіцерського складу, у разі дострокового припинення (розриву) контракту через небажання продовжувати навчання за недисциплінованістю у разі відмови від подальшого проходження військової служби на посадах після закінчення навчання.

Раніше повідомлялося, хто з військовослужбовців отримає 30, 50 та 100 тисяч гривень у червні.