У Мінфіні назвали розмір нової мінімальної зарплати українців

В Україні мінімальна зарплата може вирости відчутніше, ніж раніше обіцяв уряд. Уже в наступному році її можуть підвищити до 7700 гривень, хоча раніше обіцяли таку мінімалку лише до 2024 року.

У Мінфіні назвали розмір нової мінімальної зарплати українців - today.ua

Про нові, і більш грандіозні, плани уряду розповів в ефірі одного з телеканалів глава вітчизняного Мінфіну Сергій Марченко.

"Ми розраховуємо, що у 2022 році збільшимо (мінімальну заробітну плату, - авт.) до 7 тисяч 700 гривень", - заявив Сергій Марченко.

Це поки лише в планах. Мінфін закладає в бюджет на найближчий рік більш скромні соціальні показники.

"Ми залишили фіскальний простір. Йдеться про нерозподілені витрати", - уточнив міністр.

У Мінфіні назвали розмір нової мінімальної зарплати українців Саме ці нерозподілені кошти, яких передбачається від 50 до 100 мільярдів гривень, дозволять підвищити соціальні норми вагоміше, ніж планувалось раніше.

Таким чином, ці "зайві" гроші підуть на підвищення мінімальної зарплати, прожиткового мінімуму та підвищення пенсій.

"Гроші для збільшення цих виплат є", - запевнив чиновник.

Нагадаємо, трохи раніше Верховна Рада проголосувала Бюджетну декларацію, яка містить основні економічні індикатори розвитку України на найближчі три роки - з 2022 по 2024 рік. При цьому там були закладена дещо інша величина мінімалки. Зокрема, у 2022 році заплановано підвищити міімалку до 6500 гривень. А мінімалку в розмірі 7 665 гривень обіцяють лише до 2024 року.

Крім того, в Бюджетній декларації закладено п'ятивідсоткове зростання ВВП, скорочення рівня безробіття і помірне зростання курсу долара.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel