У Міненерго повідомили про нові тарифи на електроенергію для населення з 1 серпня

У Міненерго підтвердили, що вже найближчим часом представлять нові тарифи на електроенергію для населення. Зараз фахівці міністерства спільно з Міненерго працюють над новою моделлю ціноутворення в сфері електроенергетики та вже незабаром її представлять українцям.

У Міненерго повідомили про нові тарифи на електроенергію для населення з 1 серпня - today.ua

Міністерство, відповідаючи на запит, який до нього надійшов, підтвердило, що незабаром українці будуть із новими тарифами.

Спеціальні зобов'язання на ринку електроенергії, за якими побутовим споживачам будуть продавати електрику, збережуться. Однак вони постануть в оновленому вигляді.

"Відносно моделі спеціальних обов'язків на ринку електричної енергії та відповідно тарифів на електричну енергію повідомляємо, що в даний час питання опрацьовується спільно з НКРЕКУ і учасниками ринку", - йдеться у відповіді Міненерго.

У Міненерго повідомили про нові тарифи на електроенергію для населення з 1 серпня У відповіді не уточнюють, які саме тарифи готують українцям. Однак чутки щодо різних сценаріїв, які опрацьовуються, вже давно просочуються крізь нещільно прикриті двері кабінетів виконавчої влади.

Зокрема, говорять про те, що тарифи на електроенергію будуть диференційованими залежно від обсягу споживання. При цьому сім'ям, які споживають в місяць не більше 100 кВт-годин, можуть нібито навіть знизити існуючу нині ціну.

Решті ж доведеться платити більше, ніж за сьогоднішніми розцінками. Нагадаємо, з 1 січня 2021 року в Україні діє єдиний тариф на електроенергію для всіх побутових споживачів - по 1,68 гривні.

Очевидно з 1 серпня влада запровадить саме один зі сценаріїв із диференційованими тарифами. Водночас, глава НКРЕКП Валерій Тарасюк переконаний, що тільки єдиний тариф на електроенергію для всіх категорій споживачів здатний відновити справедливість на ринку. Іншими словами, і населення, і промисловість повинні платити за електрику за єдиним тарифом, який цілком може виявитися вдвічі, а то і в 2,5 рази вище теперішнього.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua