У Києві виявлено масові завищення цін на продукти: справи подають до суду

Автор: Марченко Любов

Протягом минулого року ціни на продукти в Україні зросли на 26,6%. При цьому у Києві було виявлено масове завищення вартості товарів продовольчої групи. Причому найчастіше рітейлери завищували ціни на товари першої необхідності – із так званої соціальної групи, ціни на які знаходяться під контролем уряду.

У Києві виявлено масові завищення цін на продукти: справи подають до суду - today.ua

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Києві.

Йдеться про урядову постанову № 1236, яка була прийнята ще в грудні 2020 року. Відповідно до цієї постанови, до переліку соціально значущих продуктів, на які встановлюється контроль за цінами, увійшли 7 видів продовольчих товарів: житньо-пшеничний хліб, батон, борошно пшеничне вищого ґатунку, куряча тушка (чверть), молоко (жирністю 2,5%), яйця (С-1), олія.

У рамках цієї постанови торгові мережі мали забезпечити найбільш незахищеним верствам населення доступність цих видів продовольства. При цьому рітейлери повинні стримувати неконтрольоване та безпідставне зростання цін на ці продукти.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

В Україні очікуються звільнення та підвищення зарплат, — Нацбанк

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

У Німеччині заявили, що допомога США для України може виявитися останньою

У Києві виявлено масові завищення цін на продукти: справи подають до суду

Фахівці Держпродспоживслужби провели 266 перевірок у магазинах столиці. В результаті було виявлено масове ігнорування урядової ухвали та необґрунтоване завищення цін саме на цю групу товарів. На своє виправдання багато рітейлерів говорять, що не знали про таку постанову. Втім, це не звільняє їх від відповідальності за виявлені порушення.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зрештою за 170 випадками перевіряльниками було виписано штрафи на загальну суму 1 949 157 гривень. Однак лише 342 тисячі з цієї суми винуватці заплатили добровільно. Решта звернулась до судів, щоб оскаржити виписані штрафи.

Нагадаємо, в Україні зараз не працює найбільший виробник солі - підприємство "Артемсіль". Наразі кілограмова пачка солі від цього підприємства, яка стала справжнім раритетом, продається за 500 гривень.