У Києві зросли ціни на квартири в новобудовах: скільки тепер коштує квадратний метр

Автор: Марченко Любов

У столиці почала зростати вартість житла. Ціни на квартири в новобудовах перевищили довоєнний рівень. Вартість квадратного метра нового житла у червні виявилася вищою, ніж була у лютому. При цьому обсяги будівництва зростають повільно і ще дуже поступаються довоєнним.

У Києві зросли ціни на квартири в новобудовах: скільки тепер коштує квадратний метр - today.ua

Про це повідомило на своїй сторінці у Facebook агентство з продажу нерухомості ЛУН.

З початком війни ринок житла у Києві, як і всюди в Україні, практично зупинився. По-перше, угоди неможливо було укладати через закритий реєстр нерухомості. А по-друге, ніхто не знав, як розвиватиметься ситуація загалом. А тому купівля нової квартири, і тим більше у Києві – це останнє, про що замислювалися українці у перші місяці війни.

Однак тепер ринок нерухомості став відновлюватись. Щоправда, обсяг будівництва відновлюється повільно. Природно, що першими стали відновлювати будівельну галузь девелопери у західних і центральних областях. Південь, північ і схід країни поки що чекають. Навіть ті, хто зараз не під окупантами, все одно приступати до нового будівництва не квапляться. Адже ці території зазнають постійних обстрілів. І, крім того, там тривають бої.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Одна з європейських країн збільшить розмір виплат українським біженцям

Тому лідером за обсягом відновлення житлового будівництва стала Тернопільська область, яка вже встигла відновити 93% від довоєнного обсягу. До трійки лідерів також входять Черкаська та Рівненська області -  по 92%. У Києві зросли ціни на квартири в новобудовах: скільки тепер коштує квадратний метр Водночас, у Києві та Київській області поки що вдалося досягти лише 40% від довоєнного обсягу будівництв. А в Херсонській, Миколаївській та Кіровоградській областях поки що нове будівництво навіть не розпочинали.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тим часом, ціни на квартири в новобудовах почали зростати. Зокрема, у Києві середня вартість одного квадратного метра нового житла становить 1310 доларів. І це – вище, ніж було до війни. Панічні настрої минули, і люди стали активніше цікавитись покупкою столичної нерухомості, каже президент Асоціації фахівців з нерухомості України (АСНК) Юрій Піта. У Києві зросли ціни на квартири в новобудовах: скільки тепер коштує квадратний метр Більш висока ціна на нерухомість пов'язана насамперед зі зростанням цін на будівельні матеріали, а також з обмеженою пропозицією на ринку, кажуть фахівці. Однак навіть зі зростанням обсягу будівництва навряд чи ціни на квартири у Києві знижуватимуться. Адже зараз у всьому світі нерухомість дорожчає.

Нагадаємо, при цьому ціни на оренду житла в Києві, як і раніше, залишаються нижчими за довоєнні на 30-40%. Проте експерти кажуть, що до осені вони також мають піти вгору.