У Києві впали ціни на житло на вторинному ринку: які квартири найбільше дешевшають

У вересні ціни на житло в Києві на вторинному ринку знизилися порівняно із серпнем. В середньому вони стали меншими на 5,7%. При цьому зниження відбулося не в усіх сегментах ринку вторинної нерухомості, а лише там, де торгують трикімнатними квартирами.

У Києві впали ціни на житло на вторинному ринку: які квартири найбільше дешевшають - today.ua

Так, ціни на квартири в три кімнати і більше знизилися в порівнянні із серпнем на 9,3%. При цьому ціни на однокімнатне і двокімнатне житло усе ж трохи підросли - на 1,9%.

Якщо брати в річному вимірі, то вторинний ринок демонструє ті самі тенденції, що й первинний: там також ростуть ціни на житло. В цілому за рік (з вересня 2020 по вересень 2021) "вторинка" в Києві подорожчала на 17%. Найбільш популярними у покупців були саме одно- і двокімнатні квартири, які можна придбати за 50-70 тисяч доларів.

При цьому в одно- і двокімнатних квартирах середня вартість квадратного метра у вересні 2021 була вища, ніж метр житлоплощі в трикімнатних і більше квартирах: 1372 долара проти 1204. У Києві впали ціни на житло на вторинному ринку: які квартири найбільше дешевшають Попит на житло на вторинному ринку в залежності від його вартості розподілився так:

  • від 50 до 70 тисяч доларів - 33%;
  • до 30 тисяч доларів - 30%;
  • понад 70 тисяч доларів - 21%.

Залежно від кількості кімнат запити розподілилися таким чином:

  • двокімнатні квартири - 43%;
  • однокімнатні - 38%;
  • трикімнатні і більше - 18,5%.

Найчастіше покупці шукають житло у Голосіївському районі столиці. Там середня вартість квадратного метра становить 1499 доларів. При цьому найнижчі ціни на житло в Києві на вторинному ринку традиційно - У Деснянському районі. Там квадратний метр в середньому коштує 1025 доларів. А найдорожча нерухомість, і теж традиційно - у Печерському районі. Тамтешня "вторинка" цінується в середньому по 2344 долара за квадратний метр.

Попит на житло на вторинному ринку буде падати

Експерти прогнозують істотне падіння попиту на квартири із вторинного ринку. Особливо це стосується квартир, що належать до старого житлового фонду.

Вже зараз така тенденція помітна, а згодом вона посилиться. Попит на житло у старому квартирному фонді сильно впав. Тому експерти ринку нерухомості прогнозують обвал цін на старі квартири в столиці.

Нагадаємо, українцям підвищать податок на житло. Уже з наступного року потрібно буде платити значно більше.

ДЖЕРЕЛОubr.ua