У Києві підвищили зарплати на 2 тисячі гривень порівняно з минулим роком

Столичні роботодавці цьогоріч значно підвищили зарплати у вакансіях, які вони пропонують. У Києві обіцяють заробіток у середньому на 2100 гривень вищий, ніж минулого року. У столиці на одне вакантне місце припадає один безробітний. Але при цьому на одну вакансію серед офісного персоналу та керівників претендує 9 осіб.

У Києві підвищили зарплати на 2 тисячі гривень порівняно з минулим роком - today.ua

У Києві рекордно знизився рівень безробіття. На обліку в столичній службі зайнятості на початку січня цього року перебувало 10,2 тисяч безробітних. Минулого року на той же час безробітних було у 2,2 рази більше.

При цьому у столиці рівень безробіття серед населення працездатного віку (від 15 до 70 років) – один із найнижчих в Україні. Він становить 6,9%, тоді як у середньому в країні рівень безробіття дорівнює 9,7%. У Києві підвищили зарплати на 2 тисячі гривень порівняно з минулим роком Чисельність претендентів на вакансії у столиці приблизно дорівнює кількості вакансій (пропорція 1:1). Проте при цьому на робочі вакансії відчувається явний дефіцит попиту, тоді як на вакансії серед офісного персоналу і топ-менеджменту кількість претендентів у середньому становить 9 осіб.

Прагнучи заповнити існуючі вільні місця на своїх підприємствах, роботодавці цього року суттєво підвищили пропозиції щодо зарплати. У середньому по вакансіях рівень зарплати зріс у порівнянні з минулим роком на 2,1 тисячі гривень: 10,7 тисячі проти 8,6.

Втім, і та зарплата, яку пропонують нинішнього року, все одно набагато нижча за середній заробіток по Україні, і тим паче по Києву. В Україні вона в листопаді минулого року становила 14,3 тисячі гривень. А в Києві її величина досягла майже 20 тисяч.

Нагадаємо, в Україні вже із січня цього року підвищили зарплату медикам. Мінімальна зарплата лікаря становитиме 20 тисяч гривень.

ДЖЕРЕЛОubr.ua