Земля, яка в Києві використовується не за призначенням, вилучатиметься у користувачів. Столична влада розпочала процес верифікації усіх договорів оренди землі та вже відібрала великий список тих орендарів, які не дотримуються умов орендного договору. Їм загрожує вилучення землі, якою вони користуються.
Щорічно столичний бюджет недоотримує величезні гроші через недобросовісних орендарів землі, які або використовують її не за призначенням, або катастрофічно недоплачують за неї. КМДА оцінила щорічну шкоду від безсистемної оренди столичної землі у 5 мільярдів гривень.
"За різними оцінками бюджет міста недоотримує майже 5 млрд грн надходжень. Фактично це 20 нових шкіл або 50 комфортних парків щороку", - каже депутат Київської міської ради, перший заступник голови постійної комісії з архітектури, містобудування та земельних відносин Григорій Маленко.
Тому вже зараз столична влада відібрала близько 3600 орендних договорів, за якими накопичилося чимало питань. Хтось із орендарів використовує землю не за призначенням, і платить за неї набагато менше, ніж має платити за такого цільового використання землі. А хтось просто загалом припинив орендні виплати. З кожним орендарем буде окрема розмова, проте всі проблеми мають бути усунені, кажуть у КМДА.
Популярні зараз
В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони
"Щодо орендарів, які використовують землю не за цільовим призначенням і не розраховуються з містом повністю, будуть вводитись дії реагування: або приведення договорів до відповідності фактичного використання, або розірвання договорів", - заявив депутат Київської міської ради, секретар постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Юрій Федоренко.
Нагадаємо, в Україні змінилися правила купівлі нерухомості. Право власності на землю тепер надаватимуть по-новому.