В Україні хочуть збільшити податок на посилки з-за кордону

В Україні хочуть збільшити податок на посилки з-за кордону. Правда, планують збільшити не сам відсоток податкових відрахувань, а просто розширити базу для такого оподаткування.

В Україні хочуть збільшити податок на посилки з-за кордону - today.ua

Наприклад, якщо нині в Україні можна ввозити через пункти пропуску в аеропортах або морських портах товар вартістю до 1 тисячі євро без мита, то в Кабміні пропонують цю цінову стелю знизити до 430 євро, а все, що коштує дорожче, обкладати митом.

Аналогічно пропонують знизити планку вартості товару, який можна ввозити без мита, і для інших пунктів ввезення. Нині там діє обмеження в 500 євро, а його пропонують знизити до 300.

Кабмін вже підготував відповідний законопроект щодо розширення бази оподаткування і готовий представити його на розгляд депутатів. В уряді також уточнили, що новий закон, якщо його приймуть, стосуватиметься будь-якого виду товарів. Причому "подрібнити" відправлення на кілька дешевших, щоб уникнути податку на посилки, не вдасться, адже буде враховуватися сумарна вартість усіх посилок, адресованих одному одержувачу. В Україні хочуть збільшити податок на посилки з-за кордону

"Важливо, що йдеться про загальну вартість. Це не той випадок, коли ви везете п'ять товарів по € 1 тис. Я думаю, що зниження цих лімітів обумовлено якраз розвитком комерції з-за кордону", - висловив свої міркування юрист Ярослав Лисенко, який спеціалізується на питаннях митного проходження вантажів.

Останнім часом українці дедалі частіше замовляють різні товари за кордоном, охоче користуючись доступністю таких операцій у мережі Інтернет. Дуже багато замовлень ввозиться з-за кордону поштовими операторами.

Бачачи таку нішу для збільшення бюджетних надходжень, уряд вирішив її освоїти. Звідси й новий законопроект, який істотно збільшить надходження від податку на посилки.

При цьому, яким буде відсоток відрахувань від вартості кожного товару, поки невідомо. На сьогодні для різних видів товарів передбачене своє мито.

Нагадаємо, при цьому, наприклад, компанія Нова пошта спростила своїм клієнтам відправлення посилки за кордон. Тепер, щоби її відправити, не потрібно оформляти попередню онлайн-заявку на сайті поштового оператора.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua