У ході мобілізації військово-лікарські комісії матимуть доступ до всіх медичних карт українців

Депутати проголосували за два законопроекти, які вносять кардинальні зміни до системи проходження медоглядів військовозобов'язаних громадян, а також до процесу оформлення документів для лікування військовослужбовців.

У ході мобілізації військово-лікарські комісії матимуть доступ до всіх медичних карт українців - today.ua

Ці зміни містяться у двох законопроектах - №9154 та №9158, пише sud.ua.

Як зміниться система медогляду військовозобов'язаних громадян?

Військово-лікарські комісії (ВЛК) тепер працюватимуть не лише при ТЦК (військкоматах), а й у цивільних медустановах. Зокрема, при лікарнях та поліклініках.

На проведення таких медоглядів військовозобов'язаних громадян буде виділено окреме фінансування для членів ВЛК при лікувальних закладах.

Буде запроваджено електронні черги, які дозволять громадянам записатися на певний час для проходження ВЛК. Крім того, буде налагоджено електронний обмін документами між ТЦК, військовими частинами та цивільними медичними установами.

У ході мобілізації військово-лікарські комісії матимуть доступ до всіх медичних карт українців

Крім того, буде відкрито гарячу телефонну лінію для інформаційної підтримки військовослужбовців.

І найважливіше: медустанови, які працюють у системі Міноборони, матимуть доступ до електронних медичних карток пацієнтів цивільних медустанов. Тобто, вони отримають доступ до всіх історій обстежень і хвороб, і матимуть вичерпну інформацію про здоров'я кожного військовозобов'язаного. Причому не лише про його теперішній стан здоров'я, а й про те, на що він хворів раніше.

Таким чином, військовозобов'язані вже не зможуть уникнути мобілізації через "раптову хворобу", якщо раніше у них не було зафіксовано жодних суттєвих відхилень здоров'я. Але якщо якісь захворювання все ж таки будуть виявлені, то, ймовірно, знадобиться додаткове медичне обстеження пацієнта.

У Міноборони також наголосили, що в роботі ВЛК запроваджуватимуться найсучасніші підходи для обслуговування пацієнтів.

Нагадаємо, військовозобов'язаним чоловікам, які виїхали за кордон до початку повномасштабної війни та в перший її день, не слід побоюватися жодних покарань. Вони можуть повернутися до України будь-якого дня.

ДЖЕРЕЛОsud.ua