Цьогоріч кавуни в Україні можуть стати дорогою екзотикою

Цього року українці можуть не дочекатися сезону дешевих баштанних культур. Кавуни і дині можуть стати для наших громадян дорогою екзотикою, яку хіба що будуть купувати в складчину - відразу на кілька сімей. Через незвично холодний і вологий початок літа перші сходи кавунів повністю пропали.

Цьогоріч кавуни в Україні можуть стати дорогою екзотикою - today.ua

Кавуни, звичайно, вже і зараз є у торговій мережі. Однак ціни на цю баштанну культуру - під стать розмірам самих ягід. На оптових ринках за кілограм просять по 20 гривень, а в роздріб вартість кавунів ще дорожча. Причина такої дорожнечі в тому, що ці кавуни вирощені в теплицях під плівкою, що, звичайно, істотно їх здорожчує.

Зазвичай сезон дешевих кавунів в Україні починається тоді, коли в продаж йде ягода, вирощена у відкритому грунті. Однак цьогоріч початок такого сезону відсувається на невизначений термін, а то і зовсім він може не настати.

"Тільки висадили кавуни, а тут холод і дощі. Всі поля плавають - в низинах цілі озера стоять. Тому перша посадка загинула, довелося її пересівати", - журиться голова однієї ОТГ на Херсонщині Сергій Шматенко.

Цьогоріч кавуни в Україні можуть стати дорогою екзотикою Тутешні жителі традиційно промишляють вирощуванням баштанних культур. Проте, що і коли їм вдасться зібрати в цьому році, поки невідомо. Принаймні, перший посів кавунів точно пропав. А з другим вже зараз очевидні проблеми.

Кавуни зійшли, і знову потрапили під владу дощів. Через надмірну вологи із землі полізло безліч бур'янів. Тутешні жителі гербіцидів на посадках не застосовують, щоби не шкодити якості ягоди. Отже, залишається боротися з бур'янами механічним способом. Однак через дощову погоду грунт на полях розкис, і техніка просто не може туди увійти. Тим часом бур'яни дедалі вищі, і якщо найближчим часом не "позтинати їм голови", то вони "задушать" всі паростки баштанних.

"Якщо пересівати баштанні будемо змушені втретє, то вже й не знаю, коли з нього дочекаємося врожаю - хіба під кінець вересня", - говорить Сергій Шматенко.

Нагадаємо, через дощову погоду на півдні країни загинула також значна частина врожаю черешні. Через це ціни на черешню в цьому році дуже високі.

ДЖЕРЕЛОagroreview