У домівках українців будуть використовувати для опалення газоводневу суміш: що про це відомо

Автор: Марченко Любов

Вже через кілька років у будинках українців може використовуватись для опалення газоводнева суміш. Поки ж, такий вид опалення будуть впроваджувати лише експериментально.

У домівках українців будуть використовувати для опалення газоводневу суміш: що про це відомо - today.ua

Для початку, тестувати нову суміш планують у двох населених пунктах з 50-100 будинками. Практична фаза експерименту почнеться в 2023 році і триватиме два роки, по 2025. Спочатку газ мають намір розбавити воднем на 10%. Далі концентрацію водню підвищать до 20%, повідомляє Регіональна газова компанія (РГК).

Звичайно, при високій концентрації водню доведеться здійснювати заміну деякого обладнання, що використовується в газовому опаленні. Однак фахівці запевняють, що при концентрації водню до 20% в газоводневій суміші нічого міняти не доведеться. А понад 20%, можливо, в деякому обладнанні доведеться поміняти пальники. Загалом же, стверджують фахівці, існуюча газотранспортна мережа України цілком пристосована для прокачування газоводневої суміші з концентрацією водню до 30%.

Заміна газового опалення на водневе буде здійснюватися в рамках зобов'язань, які готова взяти на себе Україна. Йдеться про скорочення викидів вуглекислого газу в атмосферу. У домівках українців будуть використовувати для опалення газоводневу суміш: що про це відомо

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Водень буде виробляти компанія Ріната Ахметова

Правда, Україна поки не виробляє свого водневого палива. Однак стало відомо про плани компанії ДТЕК спільно з німецької Siemens запустити пілотний проект з виробництва водневого палива. Його мають намір впроваджувати на Маріупольському металургійному комбінаті імені Ілліча.

Там буде встановлено електролізер потужністю 8,5 МВт. Коштує таке обладнання доволі недешево - близько 25 млн євро. Та, мабуть, господар ДТЕК Рінат Ахметов розрахував, що гра вартує свічок. Отриманий водень будуть використовувати для виплавки сталі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

А в перспективі Європа розраховує отримувати з України 20% усього водневого палива, яке буде використовуватися в Євросоюзі.

Нагадаємо, Рінат Ахметов на тлі пандемії коронавірусу втричі збільшив свої статки. Вони виросли за рік з 2,8 до 7,6 мільярдів доларів.

Головне