Коронавірус знову небезпечно мутував. Новий штам COVID-19 виявлено на африканському континенті – у ПАР та Ботсвані. Вірус став іще заразнішим. Через небезпеку з Африки ВООЗ зібралася сьогодні, 26 листопада, на надзвичайну нараду.
Про екстрене скликання ради ВООЗ повідомили іноземні ЗМІ.
На порядку денному одне питання – про нову мутацію коронавірусу, що отримала класифікацію B.1.1.529 Sars-Cov-2. У Всесвітній організації охорони здоров'я надзвичайно стурбовані темпами розповсюдження нового штаму. Так, у південноафриканській провінції Гаутенг, центр якої знаходиться в Йоганнесбурзі, близько 90% нових хворих інфіковані саме цим штамом коронавірусу.
За словами директора Центру реагування на епідемії та інновацій в Південній Африці Туліо де Олівейра, такі темпи поширення нового різновиду ковіду викликали надзвичайну стурбованість медиків. Ще жоден із колишніх штамів не поширювався з такою швидкістю. Цей штам має дуже високу проникність у людський організм. Оскільки він тільки недавно з'явився, то судити про його летальність поки що передчасно, кажуть медики. Тому вони поки не знають, як на нього реагувати: як на варіант, що "викликає заклопотаність", або просто як на варіант, "що представляє інтерес для учених".
Популярні зараз
Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією
Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші
Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру
Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС
У будь-якому випадку він вимагає додаткового вивчення та ретельного моніторингу. Зрозуміло, що поширення нового штаму по всій земній кулі – це лише питання часу. Тому вірусологам краще зустрічати його хоч із якимось знаннями про нього, аніж у повному невіданні.
"Ранній аналіз показує, що цей варіант має велику кількість мутацій, які потребують подальших досліджень", - заявляють у ВООЗ.
Поки що у нового штаму виявлено 32 мутації. І, на жаль, у медиків є підстави припускати, що більшість із них є стійкими до вакцин.
За словами британського вірусолога Тома Пікока, комбінація його мутацій "жахлива". Він вважає, що цей новий штам може бути набагато небезпечнішим, ніж "стара добра" Дельта, яка зараз домінує у світі.
Нагадаємо, в Україні прогнозують новий пік захворюваності за кілька тижнів. Тепер уже штам коронавірусу Дельта мутував у Дельта плюс.