Українці заплатять податок на нерухомість: скільки доведеться віддати за квартиру

Автор: Марченко Любов

До 1 липня українцям мають принести квитанції для сплати податку на нерухомість. Небагатим громадянам, які проживають на площі із невеликим метражем, податок на нерухомість не загрожує. Платити доведеться лише за будинки і квартири, площа яких перевищує певні норми. Для сплати податку відводиться 2 місяці після 1 липня.

Українці заплатять податок на нерухомість: скільки доведеться віддати за квартиру - today.ua

Тобто, якщо у вас площа квартири перевищує 60 квадратних метрів, а площа будинку - 120, то за "зайві" квадратні метри доведеться сплатити податок на нерухомість. При цьому розмір податку на квадратний метр місцева влада встановлює на свій розсуд, проте він не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати. Оскільки податок сплачується за минулий рік, то й мінімалка береться торішня. Таким чином, розмір податку на квадратний метр не може бути більше за 70,8 гривні.

Фіскали нагадують: громадянам, які мешкають на великій житлоплощі, уникнути його не вдасться. Тому, якщо ви з якоїсь причини не отримали квитанцію для сплати податку на нерухомість, не варто сподіватися, що про вас "забули", і платити не доведеться. Краще самим звернутися до місцевих податківців. Не виключено, що квитанція просто десь загубилася по дорозі. Українці заплатять податок на нерухомість: скільки доведеться віддати за квартиру

"Згідно ст. 266 Податкового кодексу, податкове зобов'язання може бути нараховане за звітні роки в межах 1095 днів. Тобто, трьох років", - роз'яснили в ГФС.

Популярні зараз

В Україні громадян позбавлятимуть права на житло за спрощеною процедурою

В Україні з 1 травня скасують один вид штрафу за порушення ПДР

Країни НАТО зможуть збивати російські ракети над Україною зі своєї території

Українцям радять відмовитись від пенсії у 60 років і продовжувати працювати: яку вигоду матиме пенсіонер

При цьому, за несвоєчасну сплату податку доведеться розплачуватися додатково. Так, за 30-денну затримку платежу передбачений штраф в розмірі 10% від суми податку, за затримку понад 30 днів - 20% -ий штраф. Ну, а якщо хтось просто ігнорує податок на житло і відмовляється його платити, то квартиру можуть і зовсім заарештувати.

Те ж саме відбувається, якщо власник житла не зміг або не захотів особисто отримати квитанцію для сплати податку. Тоді поштова служба сама призначить дату, в яку йому була вручена платіжка.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Якщо поштова служба не може вручити податкове повідомлення через те, що платника немає за місцем реєстрації або він відмовився прийняти повідомлення, податкове повідомлення вважається врученим із дня, який поштова служба вказала в повідомленні про вручення", - повідомили в податковій.

Нагадаємо, вже до кінця нинішнього літа експерти прогнозують в Україні 10% -ий ріст цін на нерухомість. При цьому найбільш популярними у покупців залишаються 1-2-кімнатні квартири.