Уже в недалекому майбутньому громадяни України будуть отримувати зарплату віртуальними грошима, і поступово Е-гривня стане в державі основним платіжним засобом. Однак найпершими стануть отримувати віртуальну зарплату співробітники Мінфіну.
Саме персонал Мінфіну першим протестує на собі особливості виплати зарплати в Е-гривні. Після того, як віртуальна гривня пройде "обкатку" в їхніх зарплатах, такий спосіб виплати заробленого поширять і на інших громадян країни.
Втім, це станеться не сьогодні, тому що технологія використання Е-гривні ще тільки розробляється. Однак її широке впровадження у фінансові розрахунки - це лише питання часу.
Чому посприяє запровадження Е-гривні:
- підключенню до української фінансової системи великих платіжних сервісів, як Stripe і PayPal;
- виникненню нових платіжних стартапів, які зможуть конкурувати між собою та активувати розвиток галузі;
- можливості для існуючих компаній стимулювати розвиток бізнесу завдяки підключенню до своїх сервісів банків та інших Фінтех-фірм.
Ідеологи впровадження віртуальної гривні розраховують, що Е-гривня буде сприяти інтеграції вітчизняної фінансової системи з фінансовими системами інших європейських країн.
Популярні зараз
Е-гривня також сприятиме детінізації економіки та прозорості грошових розрахунків у державі. Це, безсумнівно, допоможе залучати зарубіжних інвесторів, які зараз із побоюванням ставляться до "каламутного" українського фінансового середовища.
Крім того, Україна змушена впроваджувати у себе цифрову валюту. Це є однією з вимог Євросоюзу. Реалізація цієї вимоги збільшить для України шанси отримання грошової допомоги.
Нагадаємо, всі соціальні виплати українцям також будуть надходити в Е-гривнях. Таким чином влада має намір контролювати цільове використання грошей, які будуть виділятися на субсидії і соцвиплати.