Уже в серпні багато українців отримають підвищені пенсії

Частина українців отримають підвищені пенсії вже у серпні. Йдеться про 400 тисяч колишніх військових і поліцейських, яким мали намір підвищити виплати ще з липня, однак не підвищили. Але тепер, у серпні, їм обіцяють виплатити підвищення відразу за два місяці.

Уже в серпні багато українців отримають підвищені пенсії - today.ua

Таким чином, близько 400 тисяч українських пенсіонерів вже з наступного місяця отримають відчутну надбавку до своїх пенсій. Таку постанову напередодні було прийнято Кабміном.

Зокрема, в постанові зазначено, що мінімальна пенсія для учасників бойових дій має зрости на 45%. В абсолютних цифрах це складе 834,3 гривні. Ще істотніше зростуть пенсії військовослужбовців, які вийшли на заслужений відпочинок з 1 березня 2018 року. Їм додадуть відразу по 2000 гривень.

Крім того, в Кабміні зазначають, що з 1 липня в Україні знову виросла середня пенсія. Тепер вона становить 3 778 гривень. Уже в серпні багато українців отримають підвищені пенсії Тим часом, це не останнє підвищення пенсій, заплановане в Україні на цей рік. Українських пенсіонерів чекають у 2021 році, принаймні, ще два підвищення виплат - у жовтні і в грудні. Причому з 1 грудня перерахують пенсії відразу двом категоріям українців.

У жовтні обіцяють підтягнути пенсію громадянам старше 75 років. Їхня мінімальна виплата зросте з 2100 гривень до 2500. Правда при цьому є одна умова за стажем: страховий стаж таких пенсіонерів має становити не менше 20 років у жінок і 25 у чоловіків.

А з 1 грудня зростуть мінімальна і максимальна пенсії. Це буде пов'язано з підвищенням прожиткового мінімуму. Мінімальна пенсія складе 1 934, а максимальна - 19 340 гривень.

Крім того, в зв'язку з ростом мінімальної зарплати, виростуть і мінімальні пенсії для громадян старше 65 років, які прив'язані до мінімалки. Їх підтягнуть до 2600 гривень. Але при цьому вимога щодо стажу тут буде жорсткіша, ніж для 75-річних українців. 65-річним, щоб отримати таку мінімальну пенсію, потрібно буде мати не менше 30/35 років страхового стажу.

Нагадаємо, українцям розповіли, як дізнатися свій страховий стаж, і що робити якщо в ПФУ він повністю не зарахований.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua