Вже з 1 лютого для ФОПів запрацюють нові правила: обов'язкові касові апарати та штрафи

Вже з 1 лютого багато ФОП опиняться у новій реальності, де на них чекатимуть обов'язкові касові апарати, а також нові штрафи за недотримання фіскальної дисципліни. Влада має намір зменшити їм встановлені законом штрафи, проте касові апарати все одно доведеться впроваджувати.

Вже з 1 лютого для ФОПів запрацюють нові правила: обов'язкові касові апарати та штрафи - today.ua

Незважаючи на протести ФОПів, які намагалися схилити Раду до скасування закону про касові апарати, народні обранці виявили стійкість та не пішли на поводу у протестувальників: касові апарати все одно встановлювати доведеться. Але при цьому депутати все ж таки мають намір дати підприємцям деякі послаблення.

Нагадаємо, що йдеться про ФОП 2-4 групи, які перебувають на єдиному податку, і які до 1 січня 2022 року законно працювали без касових апаратів, проте станом на 1 січня мали їх встановити і зареєструвати. Вже з 1 лютого для ФОПів запрацюють нові правила: обов'язкові касові апарати та штрафи Закон, який все ще залишається чинним, передбачає для них штрафні санкції за недотримання фіскальної дисципліни.

Штрафи передбачаються за:

  • непроведення розрахункових операцій через РРО та ПРРО або проведення на неповну суму;
  • невидачу чека у паперовій чи електронній формі на підтвердження розрахункової операції.

При цьому, якщо раніше передбачався штраф у розмірі 10% від вартості товару або послуги, які були продані з порушенням, то за чинним законом розміри штрафів передбачені набагато вищі.

Зокрема, у разі першого порушення вже доведеться заплатити 50% від вартості неправильно реалізованого товару, при другому порушенні штраф дорівнюватиме 100%, а при третьому і далі – 150%.

Проте під впливом протестів законодавці змушені були дати зворотний хід цим жорстким нормам, пом'якшивши їх. Результатом компромісу з їхнього боку став законопроект №6561, запропонований Данилом Гетьманцевим.

Що передбачає законопроект Гетьманцева?

  1. Термін встановлення та реєстрації касових апаратів (РРО) підприємцям продовжать до 1 квітня 2022 року.
  2. Підприємцям зменшать штрафи за неправильне проведення розрахункових операцій до кінця 2022 року. Розмір знижених штрафів становитиме 10%, а не 50, 100 та 150, як записано у чинному законі.
  3. Зниження стосуватиметься лише тих штрафів, які передбачені у статті 17 Закону № 265.
  4. Право на зниження штрафів матимуть ті підприємці, які встановлять у себе РРО до 1 квітня.
  5. За період з 1 по 31 січня 2022 року штрафи, передбачені статтею 17, взагалі не стягуватимуться.

У парламенті мають намір голосувати цей законопроект уже 1 лютого. У разі прийняття всі перераховані зміни до закону набудуть чинності вже наступного дня після його публікації.

Нагадаємо, уряд дозволив не користуватися касовими апаратами підприємцям 2-4 груп, які працюють у сільській місцевості.

ДЖЕРЕЛОsys2biz.com.ua