Вже на фронті: ЗСУ отримали колісні танки AMX-10 RC

Франція у рамках нового пакету військової допомоги передала Україні колісні танки AMX-10 RC. Деякі з них вже перебувають на передовій та використовуються у боях із російськими окупантами. Про це повідомив французький міністр оборони Себастьян Лекорню.

Вже на фронті: ЗСУ отримали колісні танки AMX-10 RC - today.ua

На жаль, Лекорню не уточнив, скільки таких бойових броньованих машин уже отримали ЗСУ.

Про те, що Франція передасть Україні колісні танки AMX-10 RC, стало відомо у січні 2023 року. Їхню поставку анонсував французький президент Еммануель Макрон. Два місяці знадобилося, щоби навчити українські екіпажі для цих танків (вони проходили підготовку у Франції).

За даними французьких ЗМІ, першу партію AMX-10 RC відправили до ЗСУ у лютому 2023 року. До неї увійшли 14 бойових броньованих машин.

Україна просила у Франції основні танки "Леклерк". Однак Париж вирішив їх не передавати нашій країні. Чому? По-перше, Себастьян Лекорню каже, що у французької армії їх мало (тільки близько 200 одиниць перебувають у справному стані). По-друге, у Франції більше не випускають танки "Леклерк" (з 2008 року).

Вже на фронті: ЗСУ отримали колісні танки AMX-10 RC

Але Париж досить просто вирішив розлучитися з колісними танками AMX-10 RC. Справа в тому, що їх зараз знімають із озброєння французької армії. З 2020 року у французькій армії з'явилися нові бронемашини EBRC "Ягуар".

Армія Франції почала використовувати AMX-10 RC в 1981 році. В українських ЗМІ їх позиціонують як колісні танки. У Франції їх вважають розвідувальними бронемашинами. У будь-якому випадку ці бойові машини дуже мобільні. Їх можна використовувати для розвідки, а також для підтримки піхоти вогнем.

AMX-10 RC оснащується гарматою калібру 105-мм (боєкомплект становить 38 снарядів) та кулеметом калібру 7,62 мм. Екіпаж – 4 людини. Лобова броня витримує вогонь із великокаліберного кулемета з дистанції 300-400 метрів. Але загалом бронювання слабке. Бронювання не можна назвати сильною стороною цієї бойової машини.

Вже на фронті: ЗСУ отримали колісні танки AMX-10 RC

Слід зазначити, що у 2022 році Франція надала Україні велику військову допомогу. Так, ЗСУ отримали французькі САУ Caesar та снаряди до них. У 2023 році французька компанія Thales поставить нам радар GM 200 для системи протиповітряної оборони.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна незабаром отримає 60 польських танків PT-91 Twardy.