Урожайність знизиться, а ціни на продукти зростатимуть: чи буде в Україні голод у 2023 році

Автор: Марченко Любов

Нинішнього року в Україні значно скоротяться площі під посіви сільськогосподарських культур. Крім того, в ґрунт внесуть менше насіння і добрив. Це призведе до скорочення врожайності та зростання цін на продукти. Проте голоду українцям не варто боятись. Продуктів вистачить на всіх.

Урожайність знизиться, а ціни на продукти зростатимуть: чи буде в Україні голод у 2023 році - today.ua

Про це заявляють у Мінагрополітики.

Зокрема, заступник міністра Тарас Висоцький повідомив, що цьогоріч посівні площі в Україні скоротяться порівняно з довоєнним періодом приблизно на чверть. Українські аграрії не зможуть засіяти землі під окупацією. Крім того, не зможуть провести весняно-польові роботи в місцях боїв і на територіях, які нещодавно були звільнені від ворога. Адже на звільнених землях зберігається велика мінна небезпека.

"Після деокупації знадобиться багато часу на розмінування та очищення територій. Те, що залишає окупант, вимагає, як мінімум, кількох місяців, а то й до року для повернення до виробництва", - пояснив Висоцький.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Таким чином, у 2023 році сумарна посівна площа в Україні становитиме 21,8 млн. га. І це на 6,8 млн га менше, ніж у довоєнному 2021 році.

Урожайність знизиться, а ціни на продукти зростатимуть: чи буде в Україні голод у 2023 році

Втім, і на цих засіяних площах аграрії очікують на меншу врожайність. Причин цьому дві: висока вартість насіння і добрив. І того, й іншого у ґрунт внесуть менше. А отже, надія на те, що врожайність у 2023 році буде на рівні 2021  – мінімальна.

Таким чином, експерти прогнозують значне скорочення врожаю сільгоспкультур в Україні. Звичайно, це спричинить підвищення цін на продукти, як у рослинництві, так і в тваринництві.

"Хороша новина у тому, що зменшення врожаю зернових не торкнеться інтересів українських споживачів, оскільки навіть в умовах нищівної війни наші аграрії вирощують набагато більше хліба, ніж це потрібно для внутрішнього споживання", - кажуть аналітики.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тому в жодному разі голоду в Україні не буде. Ну, а не найкраща новина – у тому, що ціни на продукти будуть набагато вищими за нинішні, а отже, не всім вони будуть по кишені. Тому державі та волонтерам доведеться взяти на себе турботу про найбільш незахищених громадян.

Нагадаємо, наприкінці січня в супермаркетах знизилися ціни на деякі продукти із соціального кошика. Це пов'язано з тим, що Держпродспоживслужба змусила рітейлерів знизити торговельні націнки на товари.