Компанія Укрзалізниця кардинально змінила правила перевезень пасажирів та багажу, адаптувавши їх до сучасних вимог. Зокрема, змінилися правила повернення грошей за квитки, а також спростили процедуру перевезення організованих груп людей.
Нові правила були розроблені спільно Укрзалізницею і Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, а також іншими державними органами, які так чи інакше причетні до переміщення людей, йдеться у повідомленні компанії-перевізника.
Правила, які діяли досі, були ухвалені ще 2006 року. А останні редагування в них вносилися в 2019. Однак зараз все розвивається дуже стрімко, і багато моментів вже застаріли. Вони вимагають адаптації під реалії, що змінилися, а також під цифрові технології, які охоплюють дедалі більше сфер життя.
Що змінилось у правилах перевізника?
- Став набагато простішим процес оформлення замовлень на перевезення великих організованих груп людей. Раніше для цього потрібно було звертатися до Укрзалізниці з письмовою заявою. Наразі достатньо подати заяву онлайн.
- Пасажирам, у яких зірвалася запланована подорож, дозволено офіційно повертати вартість квитка. При цьому повертають повну вартість квитка та половину вартості плацкарти у тому випадку, якщо пасажир звернувся не менш як за 6 годин до відправлення поїзда. Раніше це правило було жорсткішим – не менше ніж за 9 годин. Крім того, пасажиру можуть повернути повну вартість квитка навіть після відправлення поїзда. Раніше в таких випадках повертали лише 10%. Однак і в нових правилах є обмеження. Вартість плацкарти після відправлення поїзда не повертають. А вартість квитка повернуть у тому випадку, якщо пасажир звернувся не пізніше як за годину після відправлення рейсу. Причому він має звернутися особисто, а чи не онлайн.
- Привели у відповідність до сьогоднішніх норм деякі терміни. Зокрема, замість "дитина-інвалід" тепер використовуватимуть визначення "дитина з інвалідністю". А замість "інвалід війни" тепер вживатимуть "особа з інвалідністю внаслідок війни".
- Привели до норми порядок оплати та правила перевезення собак, а також інших дрібних кімнатних тварин.
- Врегульовували процедуру замовлення перевезень автомобілів через електронні сервіси.
- Запровадили нову категорію поїздів – місцеві поїзди, пристосовані для сполучення інфраструктури різних видів транспорту. Оформлено правила проїзду та повернення проїзних документів для таких поїздів. Раніше такі поїзди не були виділені в окрему категорію.
Нагадаємо, Укрзалізниця запустила новий маршрут, яким можна дістатися з Києва до аеропорту в Румунії. А вже звідти, з аеропорту Ясси, можна відлетіти практично до всіх європейських столиць і до багатьох європейських міст.