“Укрпошта“ відмовляється доставляти пенсії: заява керівника компанії Смілянського

Вже з 1 квітня компанія "Укрпошта", ймовірно, припинить доставку пенсій громадянам України. Про це заявив генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський. Причина - фінансова: витрати на доставку пенсії не покривають доходів, які компанія отримує за це.

“Укрпошта“ відмовляється доставляти пенсії: заява керівника компанії Смілянського - today.ua

За словами Ігоря Смілянського, доставка пенсій не входить до переліку обов'язкових послуг поштової компанії. Однак співробітники "Укрпошти" взяли на себе цю соціальну місію, розуміючи її виняткову важливість, особливо для сільських жителів. Адже нерідко листоноша виступає на селі не лише в ролі доставщика кореспонденції, а й в ролі соціального працівника. Банкоматів у селах немає, а добиратися "на перекладних" до найближчого райцентру літнім людям важко.

Однак плата за доставку пенсії, разом із платою за інші регульовані владою послуги, становить майже половину бюджету "Укрпошти", і тому компанія не може собі дозволити формувати ці доходи за залишковим принципом.

Але Пенсійний фонд досі оплачує послуги поштового оператора за тарифами, прив'язаними до мінімальної зарплати 2019 року, хоча з тих пір вже неодноразово змінювався і розмір мінімальної зарплати, і рівень мінімальної пенсії.

“Укрпошта“ відмовляється доставляти пенсії: заява керівника компанії Смілянського

"Практично неможливо працювати на голому ентузіазмі, демонструючи видатні результати в той час, як половина доходу надається за тарифами 2019 року. Ми не повинні приносити державі збитки, надаючи послуги нижче собівартості. Мене, як гендиректора державної компанії, за це можуть засудити за кримінальною статтею ", - пояснив свою позицію Ігор Смілянський.

Тому, якщо не скорочувати листонош, то "Укрпошта" працюватиме собі на збиток. А якщо їх скоротити, то й пенсії доставляти буде нікому.

Водночас, сільські жителі скаржаться що в "Укрпошті" процес скорочення "живих" листонош уже пішов. Так, у деяких селах Київської області почали доставляти пенсії автопоштою. При цьому, багато пенсіонерів заздалегідь приходять до приїзду поштового автомобіля, щоби не пропустити його. А доставку пенсій при цьому затримують. І люди, вистоявши по кілька годин на морозі, йдуть додому з порожніми руками.

ДЖЕРЕЛОfbc.ua